| trompyta a întrebat:

Ce parere aveti despre Masashi Kishimoto? Ce va palce la el? [va rog nu dati raspunsuri ca: imi place naruto, pentru ca a creat naruto..etc] ceva despre el :d poate stivi voi si eu nu :3
Dar despre creatorul Death Note? [deasemnea... fara: pentru ca a creat Death Note..etc]

2 răspunsuri:
| Ammizzu a răspuns:

Cel mai tare

| KirisakiHimea a răspuns:

Sincer Masashi Kisimoto este un geniu in privinta gandirii sale detaliate pentru manga si animeuri exemplu naruto a avut un succes colosal.Prima sa creatie Karakuri este geniala si fratele sau mai mic are acelasi talent ca el.Pe fratele sau mai mic il cheama Seishi Kishimoto si a scris faimoasa manga 666 Satan si Blazer Driver.
Al șaptelea volum lansat de Viz a devenit primul manga căruia i s-a acordat premiul Quill, dar și premiul Best Graphic Novel.

Si despre creatorul Death Note acela tot un geniu sa gandesti o poveste e greu, dar ce a facut el e bestial. Tsugumi Ohba a creat in afara de Death Note si Bakuman care la fel de cunoscut este.

Sper ca iti place cat de cat parerea mea.Adevarul este nu stiu atat de multe despre scriitori cat stiu despre anime si personaje, dar trebuia si un minim de cunostinte despre ei nu?laughing