| titigreaca85 a întrebat:

Care anime va place mai mult? Naruto sau Death Note

Funda

Răspuns Câştigător
| bOgDy_8890 a răspuns:

Mie, personal imi place Naruto Shipuden, nu m-am uitat la Death Note, dar Naruto are o poveste foarte interesanta, actiune si mai interesant, dar in special povestea e ceea ce exceleaza la Naruto, sper ca ti-am fost de ajutor.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Death note(si Naruto e bun dar nu l-am vazut in intregime)

Răspuns utilizator avertizat
| Hinata1999 a răspuns:

In primul rând aceste animeuri nu pot fi comparate. Naruto/Naruto shippudent face parte din specia shounen iar Death Note este un thriller. Am vazut fiecare episod din ambele serii, inclusiv manga la Naruto. Ambele te tin in suspans, dar mai ales Death Note, problema este cu finalul care nu este neapărat genial. Sper ca Naruto sa aibă un final pe masura, altfel m-am uitat de atatia ani degeaba. Sper ca Masashi Kishimoto sa aduca un final genial.
Pfff, daca ar fi sa aleg intre astea doua as alege Naruto, dar nu la mare diferenta de Death Note, care chiar este o realizare adevarata a animeurilor.
Daca nu ar fi existat Naruto si Animax habar nu aveam de animeuri.

| NOFBD a răspuns:

Din punct de vedere al povestii, naruto este pe locul 1, pentru ca este o poveste lunga si foarte incurcata. Are si actiune si filere si plictiseala si de toate, iar death note este un anime de 37 de episoade sau 36 nu mai stiu cu o tema unica, este interesanta, misterioasa, si a marcat lumea anime. ambele animeuri suntinteresante si merita vazute iar pe langa ele mai sunt si alte anime care merita lauda:one piece, bleach, detective conan, shingeki no kyojin si multe altele pe care le poti gasi pe www.deseneanimeonline.ro

| titigreaca85 explică (pentru NOFBD):

Mersi mult chiar acuma ma uit la one piece si e super tare

| DatMikassa a răspuns:

Hmmm.Naruto Shippuden e plin de fiillere, care devin extrem de enervante.Dar manga''ul nu e asa.
Death Note a fost bun la inceput si te tine in suspans, dar la sfarsit cam slabut.Sincer nu cred ca sunt comparabile tinand cont de faptul ca Naruto inca nu s-a terminat iar Death Note e un anime de vreo 30 de episoade.