| EuAmTotul a întrebat:

Ce parere aveti despre Naruto? E un anime bun? E violent?

Răspuns Câştigător
| Jianny a răspuns:

E in majoritatea episoadelor cu lupte. Da, spre final e violent. Exista scene unde mainile personajelor sunt strapunse cu sabii etc. Sau corpurile lor. Dar in rest e ok.

8 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

E si violent normal, dar nu are rost sa te uiți la el deoarece cred ca a trecut de 1000 episoade si multe serii. Îți recomand animenul Fullmetal Alchemist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place, ti-l recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am uitat pana la 220 shippuden.
Acum astept finalul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naruto nu este un anime atat de violent, adica e chiar lapte si miere(ca sa zic asa) fata de altele cum ar fie Attack on titan sau Tokyo Ghoul, in care oamenii sunt in general mancati.Acum depinde si ce varsta ai, daca ai 10 ani o sa ti se para putin violent, ca na e cu lupte da in general mi se pare destul de ok si realist, adica oamenii mai si mor nu ca in desenele animate gen tom si jerry.Si chestia cu Jiraya ca e pervershappy majoritatea anime-urilor au genul asta de chestii(nici mie nu-mi prea plac), adica trebuie sa le accepti ca sa poti sa te bucuri de serie... oricum te obisnuiesti cu timpulhappy.Eu iti recomand sa te uiti la Naruto si apoi si la Naruto Shippuden, este cel mai bun anime pe care l-am vazuthappysi cel mai popular si nu degeaba.

| EuAmTotul explică:

AndreeeaR,chiar am 10 ani.

| Koyzu a răspuns:

Daca ai sub 12 ani, NU CUMVA SA TE UITI, sunt multi perversi EX:Jiraya, Naruto il numeam Eremitul Pervers pentru ca de multe ori ii luam banii si mergea la baruri, in cluburi etc.Da! Este violent dar sunt si scene in care Naruto spune lucruri profund pe care le invata si le descopera dea lungul timpului. Este violent de la inceput cand se luptă cu Zabuza si Hacu in episodul 4-9. Vizionare placuta! big grin

| andrewww0909 a răspuns:

Naruto e un serial bun, interesant și depinde ce înțelegi prin violent, de exemplu unei persoane pacifiste sau unui copil mic i se poate părea violent, dar daca iti plac filmele de acțiune e foarte bun.

| EuAmTotul explică (pentru andrewww0909):

Prin copil mic la ce varsta te referi 3, 4 ani?