| anonim_4396 a întrebat:

Ceva anime-uri gen NouCome sau Hentai ouji to warawanai neko?

adica cu 25% fantasy, 25% ecchi, 50% romance, si ceva school / slice of life pe langa big grin (de preferat fara actiune, dar merge si cu)

Funda si voturi happy

11 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Kami nomi zo Shiru Sekai/ nume alternativ The World God Only Knows cred că pe acolo s-ar încadra, mai mult sau mai puțin... happy totuși nu cred că vei găsi toate sezoanele în română, cel puțin eu când l-am văzut eu nu era deloc în română... dar acum totuși văd că sunt primele 3 sezoane. Dacă nu ai o problemă cu asta, este un anime chiar foarte bun!

Deși nu prea știu multe anime care să se potrivească prea bine cu descrierea ta... uite totuși câteva recomadări, Romance în special, care mie unul m-au plăcut destul de mult!

1. Shigatsu wa Kimi no Uso / NR1 în topul meu personal!
2. Sakurasou no Pet na Kanojo
3. Bakuman.
4. ef: A Tale of Memories. / sezonul 2 ef: A Tale of Melodies. nu le confunda! rolling on the floor
5. Ookami to Koushinryou / nume alternativ (Spice and Wolf)
6. Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.

Și ar fi destul de multe, dar cele de mai sus merită 100% vizionate! Dar mno... diferă și de la persoană la persoană ce gusturi are! happy

Iar dacă vrei cu ceva mai mult Ecchi! happy
1. Prison School
2. Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai
3. Rakudai Kishi no Cavalry

| anonim_4396 explică (pentru HandaSei):

Imi poti da o scurta descriere la Ookami to Koushinryou?

| HandaSei a răspuns (pentru anonim_4396):

Este un Romance/Istoric/Fantezie destul de epic! Descrierea scurtă ar fi că un comerciant ajunge într-un sat pentru afaceri și aude de o legendă a lupului din lanurile de grâu... deși nu mai prea țin minte bine cursul întâmplărilor, l-am văzut prin 2009-2010 cu puțin după ce s-a terminat sezonul 2 =)) în orice caz cumva lupul din lanul de grâu se dovedește a fi de fapt o "fată lup" cu codită urechiușe etc... și o găsește în goală în trăsura lui, mâncând mere dacă nu mă înșel, un șoc ca pentru oricine altcineva, mai ales că poate și vorbi. Cumva ajunge să îi ceară să o ia cu el în călătorie, ea servind ca ajutorul lui, iar scopul călătoriei fiind de a o duce în nord, ea susținând că de acolo a plecat acum sute de ani.

Scuze dacă nu mă pricep la povestit... oricum cam așa ar începe, animeul are două sezoane și un stil artistic unic, de asta te asigur! Uite și un AMV
https://www.youtube.com/watch?v=_NrNooWBykw

Apropo animeul ăsta are unele dintre opening-urile și ending-urile mele preferate! xD
Uite unul din ele. https://www.youtube.com/watch?v=MN_WgwEmRaw

Dacă îți plac animeurile clasice, atunci trebuie să-l vezi neapărat! :)

| JuliaCNDSVH a răspuns:

Kore wa zombie desu ca?
Outbreak Company
Brynhildr in the Darkness
Yosuga no Sora (e explicit)
Rakudai kishi no calvary
Date a live

Cred ca o sa-ti placa, toate au genurile pe care le vrei.

| JuliaCNDSVH a răspuns (pentru JuliaCNDSVH):

Era Korea wa zombie desu ca?* scuze happy A corectat TPU

| JuliaCNDSVH a răspuns (pentru JuliaCNDSVH):

Cu "k" tot corecteaza ei -_-

| anonim_4396 explică (pentru JuliaCNDSVH):

Imi poti da o mica descriere la Brynhildr in the Darkness si outbreak company?

| HandaSei a răspuns (pentru JuliaCNDSVH):

Yosuga no Sora îl pot încadra doar la hentai... și serios, ce final e ăla!?

În fine, fiecare cu preferințele lui... dar mie personal nu mi-a plăcut deloc concluzia de la final! rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru HandaSei):

Pai practic in yosuga no sora nu se vede niciun organ genital, deci nu e hentai laughing e doar ecchi, foarte ecchi...

| HandaSei a răspuns (pentru anonim_4396):

În orice caz... tu ai rămâne cu soră-ta? Mie unu asta nu mi-a prea plăcut deloc la el! Am văzut hentai cu poveste mult mai bună decât ăsta! rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru HandaSei):

... Well, im into incest tbh... Gen va iubiti unu pe altu de la bun inceput, locuiti impreuna de la bun inceput, etc etc, nu mai trebuie sa va mutati impreuna, nu mai exista chestii gen "doar am crezut ca te iubesc, eu o iubeam pe Vasilica de fapt." pentru ca fratii si surorile se iubesc neconditionat, right?

si gen amandoi pareau ok cu asta laughing in plus, cum sa nu iti placa incestu cand ai o sora asa draguta big grin

mereu cand vedeam sora mai mica a personajului principal in diferite anime-uri, eram ceva gen "HOW CAN YOU SAY NO TO INCEST IN THIS SITUATION WTFFF" laughing prea dragute unele