| anonim_4396 a întrebat:

Un anime romance si school? de preferat fara actiune... cu orice altceva in afara de actiune, merge. happy

funda.

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Cred ca "My little monster" este exact cum ai descris tu. La fel si "Nyan Koi" si "Sakarasou no pet na kanojo". Mai stiu si altele, dar nu imi vin in minte acum. Sper ca astea sunt de ajuns, cat sa te ajut.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Mersi happy numa nyan koi nu l-am vazut, o sa ma uit la el.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Honey&Clover
Suikitte i na eu
Kimi ni Todoke

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vazute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca imi zici motivu pentru care ma intrebi iti raspund laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm de-asta cred ca am mai auzit, o sa ma uit la el dupa ce termin cu akagami no shirayuki-hime ca nu mi-a raspuns nimeni in primele 5 minute si am vrut neaparat sa incep un anime cat mai devreme laughing dupa ce am vazut primul episod eram ceva gen "What? A Main girl who is smart and independent and useful? Oh this series is good"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa stiu ce e potrivit sa-ti sugerez laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ah laughing tu sugereaza-mi orice laughing

| AnaAlexandraMuhaha a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma nu mai astepta varsta de 18 ani baga pe saturate hentai. Iti dau si un link de animeu-ri hentai daca vrei happy. Serios acuma tu vrei ceva scoala si romance si sa ghicesc si ecchi nu stiu daca ai vazut High School dcd born dar e interesant este vorba despre demoni, ingeri, elevi, scoala si harem. Dar stai linistit nu e nimeni in actiune la pat fix atunci opreste ce este mai iteresant... Dar in fine Highschold DxD Born, Absolute Duo(are actiune dar e intesant, nu l-am vazut inca dar am citit un pic despre el), Gakusen Toshi Asterisk, Sword Art Online nu are chiar asa multa scoala dar are romance destul chiar daca are actiune merita, Mirai Nikki, Memories Plastic dar nu e cu scoala si cu job si romance, mai mult o comedie romantica daca n-ai gagica n-am frate ce-ti face. Daca mai vrei am destule in jur de 20.

| anonim_4396 explică (pentru AnaAlexandraMuhaha):

Tot ce ai zis tu acolo am vaut... si nu-ti fa griji ca stiu si eu vreo 9-10 site-uri hentai tongue

dar aveam chef si de ceva serios, stii, nu doar ecchi, voiam si ceva romance, si am gasit tongue

| HandaSei a răspuns:

- Bakuman / 3 sezoane de câte 25 de episoade fiecare, este un romance destul de interesant, iar ca personaje principale are 2 tineri creatori de Manga.

- Boku wa Tomodachi ga Sukunai / două sezoane de câte 12 episoade fiecare, o comedie destul de reușită! ^.^ Plus că animeul are și câte puțin ecchi pe ici pe colo, iar tema principală a animeului putem spune că e prietenia.

- ReLIFE / un sezon de 13 episoade, este din sezonul actual de vară și a fost difuzat complet în aceeași zi toate episoade în Japonia sub formă de maraton, deci îl găsești complet! Eu unul acum câteva zile l-am terminat și a fost chiar foarte tare, îl recomand cu încredere! În mare parte este vorba despre un medicament experimental care te ajută să-ți întinerești aspectul, iar personajul nostru (28 de ani) ajunge subiect de test pentru laboratorul care-l produce și este nevoit să meargă iar timp de un an la liceu... ^.^

| anonim_4396 explică (pentru HandaSei):

Vazute :\

| ElenaSama a răspuns:

Anime:
Ao haru ride
Amnesia
Nijiiro days
Ookami shoujo to kuro ouji
Sakamichi no apollon
Tonari no kaibutsu-kun
The wallflower

Filme:
Garden of words
Hotarubi no mori e
Hal
Nerawarata gakuen
Tamako love story
5 cm/sec

| anonim_4396 explică (pentru ElenaSama):

La filme anime nu ma uit, iar din ce anime-uri ai zis tu acolo numa the wallflower nu l-am vazut, o sa-l incerc, mersi happy

| CartoonFanRo a răspuns:

Kaichou wa maid-sama

| anonim_4396 explică (pentru CartoonFanRo):

L-am vazut.