| Ilarionus a întrebat:

Cine ar castiga dintre sasuke si pain? argumente de ce

Răspuns Câştigător
| Cristian2003 a răspuns:

Sa vedem care e mai puternic:
Pain este un ninja foarte puternic si stapaneste rinnegan dar si mai are multe corpuri 6 exact dar cu al lui Nagato 7 si mai are si acele arme ciudate care seamana sau sunt niste tevi
Sasuke e si el foarte puternic si foarte inteligent si poate sa descifreze slabiciunea oricarei tehnici si stapaneste jutsuri foarte puternice ca stilul inferno: Yasaka Magatama, Amaterasu, Susanoo, tsukuyomi, genjutsuri foarte puternice si mai are si Eternal Mangekyou Sharingan dar mai stapaneste foarte bine si stilul focului si stilul fulgerului si Sasuke a imbunatatit Chidori reusind sa combine Chidori cu catana sa
Prin urmare cred ca Sasuke este mai puternic
Sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Sasukewinking Deoarece pain degeaba are rinnegan daca e folosit de nagato care nu prea mai are putere in ultimele episoade...

| cornelino999999 a răspuns:

Pain,deoarece el are Rinnegan, chiar daca Sasuke stapaneste Eternal Mangekyou Sharingan, Rinneganul este mult mai puternic