| Dessaer a întrebat:

Am mai multe intrebari despre caracterele din anime...
1) Itachi vs Kaneki?
2) Saitama vs Naruto/Sasuke?
3) Sasuke vs Kaneki?
4) Minato vs 6 Pain
5) Naruto vs Basara
Dau funda pentru un raspuns cu multe argumente!

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

1) Itachi clar. Kaneki nici nu apucă să clipească și deja e în genjutsu.
2)Naruto/Sasuke.
3)Sasuke, clar mai ales la ce abilități oculare a dobândit, să nu mai spun că dacă își activează susanoo nici nu e atins de kaneki.
4) Asta e grea. Sincer chiar nu știu. Unii s-au pripit să zică pain dar sincer cred că minato contra 6 pain ar câștiga deoarece e extrem de inteligent, mereu găsește niște strategii foarte spontane iar viteza lui(tehnica de teleportare) alăturată acelei spontaneități și geniului său cred că poate câștiga. Problema e când vorbim de Nagato complet, atunci aș fi pentru Nagato.
5)Naruto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Itachi clar
2. Saitama presupun
3. Sasuke
4. In mod normal as zice Pain, dar... Minato e un zeu imo, asa ca zic Minato laughing
5. Probabil Basara. Naruto nu imi inspira prea multa putere (nu m-am mai uitat la Naruto de vreo 1 an cred, deci mna.)

| MistretulPufos a răspuns:

1. Itachi toata ziua
2. Saitama bineinteles
3. Sasuke
4. Maestrul meu Pein (am poza cu Deidara)
5. Cine e Basara?

| Sakura13574 a răspuns:

1.Cred ca ar castiga Itachi pentru ca el are puteri oculare si poate folosi genjutsu, totusi si Kaneki e puternic.
2.Nu am vazut One punch man, dar am auzit ca acest Saitama e puternic.Dar nu prea stiu cine ar castiga, daca nu l-am vazut cum lupta.Totusi,Naruto il are pe Kyuubi si Sasuke pe Susanoo si creca ar putea castiga, oricat de bun ar fi Saitama.
3.Hmmm....Nu stiu ce sa zic.Probabil Sasuke ar castiga, din cauza puterilor oculare...
4.Chiar daca Minato se misca destul de repede, cred ca Pain ar putea castiga.Are rinnegan....si spre exemplu daca ar lupta cu totii(erau mai multi oameni controlati de Nagato, nu numai Yahiko), cu siguranta ar castiga, pentru ca ochii lor sunt conectati.
5.Nu stiu cine e Basara.

| T0T a răspuns (pentru Sakura13574):

Îl subestimezi pe minato, tipul e un geniu, măcar ai văzut luptele lui? Nimeni nu a reușit să găsească strategii mai rapid ca Minato. Să ne gândim la lupta cu Obito, și-a da seama imediat cum să îl lovească iar Kakashi extrem, dar extrem de greu și-a dat seama și asta cu ajutorul ochiului său. Eu zic că el cu probabil itachi sunt cei mai inteligenți din naruto.

| MistretulPufos a răspuns (pentru T0T):

Iar tu il subestimezi pe Saitama, te-ai uitat macar la un episod din OPM?

| AIeXxX a răspuns (pentru Sakura13574):

Nu cred ca stii, dar... Saitama este cel mai puternic super erou din univers, nu degeaba e One Punch, dintr.o lovitura il omara pe Naruto laughing

| AIeXxX a răspuns (pentru Sakura13574):

Nu cred ca stii, dar... Saitama este cel mai puternic super erou din univers, nu degeaba e One Punch, dintr.o lovitura il omara pe Naruto laughing
Uita-te animeul Shinmai Maou No testament sau pe English : The testament of sister new devil si i sa afli cine-i Basara. Animeu este ecchi cu action si super puteri

| AIeXxX a răspuns (pentru Sakura13574):

Nu cred ca stii, dar... Saitama este cel mai puternic super erou din univers, nu degeaba e One Punch, dintr.o lovitura il omara pe Naruto laughing
Vizionează animeul Shinmai Maou No testament sau pe English : The testament of sister new devil si i sa afli cine-i Basara. Animeu este ecchi cu action si super puteri

| AIeXxX a răspuns (pentru Sakura13574):

Cand am incercat sa editez raspunsul s-a multiplicat

| LuluOneMillion a răspuns:

1. Itachi
2. Saitama
3. Sasuke
4. Pain
5. Daca e vorba de Basara din anime-ul ala ecchi nasol, ala n-are nicio treaba, daca e Sengoku Basara ar fi total altceva.
Si nu inteleg de ce ai baga Kaneki in lupte, nu isi are rostul.

| xxRandomNamexx a răspuns:

1.Nivelul de putere dintre oricare personaj din Naruto este mult mai ridicat decat orice personaj din Tokyo Ghoul deci itachi.

2.Saitama, pentru ca asa cum spune si numele, e cel mai puternic:o

3.Sasuke, are aceleasi puteri precum Itachi, daca luam in calcul si razboiul, chiar mai puternic, deci Sasuke.

4. Pain

5. Naruto.