| FuwaFuwa a întrebat:

Cine credeti ca este Tobi eu cred ca este Obito Uchiha dar nu prea stiu de asta va intreb pe voi?

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Tobi e Madara Uchiha.
Isi scoate masca pana la urma.

| birdie14 a răspuns:

Bună.Până acum ceva timp şi eu credeam că Tobi este Obito, dar cineva m-a lămurit că nu este: http://www.tpu.ro/......ati-ma-la/ citeşte răspunsurile lui AlexanderTheG şi vei înţelege.
Mulţi spun că este Madara, dar dacă citeşti Naruto manga ştii deja că adevăratul Madara este reînviat şi se luptă cu cei 5 Kage,iar Tobi cu Naruto,Kakashi şi Guy. Până la urmă este un anime deci nu exclud ca Tobi să fie Madara,totul este posibil,dar cum poţi să-ţi explici că un singur suflet să fie în două corpuri diferite, în locuri diferite, cu acţiuni şi mentalităţi diferite, adică chiar fiind un anime, nu mi se pare plausibil.Dar e părerea mea.Chiar dacă să presupunem că nu este nici Obito şi nici Madara, tot este cineva pe care ei îl cunosc, pentru că în capitolul 594 Tobi îi spune lui Guy că nu are rost să-şi arate înfăţişarea dacă el nici nu poate să memoreze feţele oamenilor, dar e doar o ipoteză.

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Obito, in pestera aia, a zis ca nu isi mai poate simtii jumatatea dreapta=> nici ochiul drept nu mai era utilizabil. + ochiul stang la kakashi hatake=> obito nu maia vea ochi. plus cand tipa aia cu origami-nu imi amintesc numele ei- i-a distrus 1/3 din masca, fata lui era a unui om in varsta. obito nu putea deci sa fie nici la fel de in varsta ca,, the masked madara'' si nici nu putea sa mai aiba vreun ochi. asadar nu e. cum putea sa iasa viu dintr-o pestera in care era sub cateva tone de bolovani? pluuus, madara uchiha-the original- i-a implantat rinenngan lui nagato si magekyou lui the masked madara, inseamna ca cel din urma era in viata cand madara a murit, adica vreo suta de ani in urma pe putinbig grin

| ItachixArtist a răspuns:

Hm, ar putea fii Obito dar nu sunt sigur, sau poate sa fie Madara uchiha!

| Radu_Cristian_Clitan_1978 a răspuns:

Si eu cred la fel, tu cine crezi ca este?