| Never4ever a întrebat:

In Naruto, Tobi este Uchiha Madara sau Uchiha Obito? Eu am auzit ca atunci cand Obito a fost zdrobit Madara l-a salvat si l-a bandajat. Este adevarat? Puteti sa-mi dati mai multe detalii?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Ok.hee hee
Da, adevarata identitate a lui Tobi este Obito.
Iar acum trec la subiectul "Madara".
Madara este mort. Dar Kabuto la inviat cum i-a inviat pe Itachi, Nagato, Asuma, Kakuzu si multi altii, cu ajutorul tehnicii "Edo Tensei" (Învierea Lumii Impure).

18 răspunsuri:
| SokarDax a răspuns:

Sakura 2019 Obito a devenit rau atunci cand Kakashi a omorat-o pe rinsad

| Never4ever explică (pentru SokarDax):

Aasadsad

| cosmin0808 a răspuns (pentru SokarDax):

Desteptule uitete la episodul in care vorbeste tobi ala cu sasuke si asculta ca vorbeste despre trecutul lui deci stia ce a facut prin urmare madara a luat cumva corpul lui obito si rin nu e moarta cauta prin episoade

| SokarDax a răspuns:

Daca citesti manga iti dai seama... dupa ce a vazut ce a facut kakashi, Obito s-a infuriat si a urmat planu lui madara cu schimbarea lumii ninja

| ryuu a răspuns:

Buna.
In primul rand, Tobi = Obito.
In al doilea rand. Da, ai auzit bine. Madara l-a salvat pe Obito.
In al treilea rand, nu o sa-ti dau detalii. Deoarece este mult mai placut sa va vezi cu proprii tai ochi ce se intampla si poti sa intelegi mai bine povestea decat sa asculti povestea altuia care a citit (persoana respectiva poate sa omita unele momente din povestea sau sa nu-si mai aduca aminte unele amanunte importante)
In concluzie, este mai bine daca ai citi personal.
Lectura placuta!winking

P.S. Sper ca nu mi-o iei in nume de rau pentru ca nu ti-am dat detalii.winking

| Never4ever explică (pentru ryuu):

Deci Tobi e Obito? Dar Madara cine e? El mai traieste? Stiu ca ar fi mai bine sa citesc eu dar sunt foarte curioasa.

| Never4ever explică (pentru ryuu):

Si inca ceva...in episodul 140 Tobi a spus ca el este Madara Uchiha.

| ryuu a răspuns (pentru Never4ever):

Ok.hee hee
Da, adevarata identitate a lui Tobi este Obito.
Iar acum trec la subiectul "Madara".
Madara este mort. Dar Kabuto la inviat cum i-a inviat pe Itachi, Nagato, Asuma, Kakuzu si multi altii, cu ajutorul tehnicii "Edo Tensei" (Învierea Lumii Impure).

| SoundWaveR a răspuns:

Asta nu stiu nu am ajuns ink, auzi Asuma a fost ucis?

| ryuu a răspuns (pentru SoundWaveR):

Da, Asuma este mort de mult timp. A murit dupa lupta o cu Hidan din Akatsuki.

| carmen99 a răspuns:

Da Tobi este Obito, dar nu am inteles de ce a devenit asa de rau, nu era el prieten cu Kakashi?

| Never4ever explică (pentru carmen99):

Ba da ...nici eu nu stiu de ce a devenit asa...nu imi trece nici un motiv prin minte.

| DieHarD a răspuns:

Tobi dupa ce a fost zdrobit, nu i-a dat lu Kakashi un sharingan?

| Andreiutza_Deea_1995 a răspuns:

Obito are o viata complicata pentru ca prima data s-a sacrificat pentru kakashi si l-a rugat pe kakashi sa ii i-a ochiul (sharinga) apoi madara plimbanduse pe coridoarele lui din supteran l-a observat pe obito si l-a salvat! Kakashi si Rin erau atacati! Obito s-a dus sa ii salveze si i-a salvat dar nu stiu nici eu dc kakashi a ucis-o pe Rin! Dupa ce a ucis-o a plecat iar obito a ramas cu rin, a luat-o in brate si a inceput sai curga sange din sharinganul ramas parandui rau ca kakashi a facut asa ceva! De atunci si-a pus masca portocalie si s-a numit tobi! Kakashi a avut multe lupte cu tobi fara sa stie cine este de fapt! In episodul 599 Naruto Shippuden manga deja Naruto ii sparge masca cu rassengan-ul lui si asa naruto si Kakashi afla ca Tobi era de fapt Obito! Sfarsit rolling on the floor
PS: Obito = Tobi i-a luat rinegan-ul lui nagato de aceea un ochii avea sharinganul lui si rineganul lui nagato

Funda :* Please

In film 6 Naruto Shippuden Road to ninja Tobi = Obito se foloseste de luna pentru a crea un genjutsu puternic! A reusit! Aceasta tehnica se numeste ochiul lunii iar naruto cu sakura au fost introdusi in genjutsu adica in lumea paralela!

| Coslegeanu a răspuns (pentru Andreiutza_Deea_1995):

Rin era Jinchuuriki, de aia au venit cei din satul cetii sa o omoare, nu veneau asa degeaba pentru un copil. Ea a preferat sa fie pe mana lui Kakashi decat sa o tortureze aia!

| UchihaMadaraTheB3st a răspuns:

Sakura uita-te la episodul 139[Misterul lui Tobi] si vei vedea cine este uchiha madara.Din pacate Tobi este obito.Sa iti explic.Pe cand madara era pe moarte il gaseste pe obito.Il invata toate tehnicile si secretele pe care le stia, si il face pe obito foarte puternic incat poate continua planul Ochiul Lunii.In manga arata ca, Kabuto il invie pe madara, iar acesta sparge Edo Tensei[doar madara si cu itachi au reusit sa sparga Edo Tensei]Dupa ce sparge Edo Tensei merge si se bate cu cei 5kage, atunci face Susanoo forma evoluata.In timp ce Madara se lupta cu cei 5 kage, Naruto se lupta cu Tobi, unde Naruto domina.Ii sparsese si masca. Dupa un sir de intamplari Madara se duce unde era Tobi si ia jumate din chakra vulpii cu 9 cozi si jumate din chakra bestiei cu 8 cozi si face Bestia cu 10 cozi care nu era asa puternica deoarece avea doar jum de chakra a ultimilor 2 monstri.Si lupta finala va fi intre Naruto si Sasuke sau Naruto si Madara

| UchihaMadaraTheBest a răspuns:

In shippuden 137-142 Tobi zice ca e madara uchiha si zice ca fratele lui s-a sacrificat pentru clanul uchiha i-a dat ochii lui madara.Clanul senju a propus o decizice clanului uchiha iar madara ca lider de clan era obligat sa accepte deoarece asa vruiau toti din clan.Madara a zis "ca fratiorul lui mai mic s-a sacrificat degeaba".Si inca o lupta s-a mai dat pentru titlul de Hokage, unde senju hashirama era favorit.Madara s-a dus sa il infrunte considerandu-se tradat de cei din uchiha si de satul frunzei si In lupta cu hashirama aproape a muirt.El a plecat din sat cu gandul ca va distruge Konoha.El a controlat si vulpeacu noua cozi sa atace konoha.Si dupa cum cred ca stiti Minato Namikaze a salvat Konoha.In lupta dintre madara si minato madara si-a pierdut o mana.

| Never4ever explică (pentru UchihaMadaraTheBest):

Deci Tobi nu e Madara?

| Coslegeanu a răspuns (pentru UchihaMadaraTheBest):

"El a controlat si vulpeacu noua cozi sa atace konoha." Cum poti sa spui asta? NU E ADEVARAT. Obito s-a luptat cu Minato. LOL. Nu el are tehnica KAMUI? Bratul drept nu este cel care a fost zdrobit? Nu te duce capul ala deloc. E la mintea cocosului. Dupa ce a veni obito la madara sa-i zica ca vrea sa continue planul, madara s-a deconectat de la statuia GEDO asteptand sa-l invie prin NAGATO, dar nagato a folosit tehnica pentru satul frunzei. Deaia a fost inviat prin EDO TENSEI.