| Asunalove a întrebat:

Cine imi poate spune niste anime-uri de gen romance.,in afara de:
itazura na kiss,kaiwachou wa maid sama, Special A,nana, skip beat, zero no tsukaima?

3 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Peach Girl - Romance, Shoujo, Slice of Life
Toradora - Comedy, Romance, School, Slice of Life
Otome wa Boku ni Koishiteru - Comedy, Drama, Romance, School, Shoujo Ai
Love Hina - Comedy, Ecchi, Romance, Shounen, Harem, Slice of Life
True Tears - Drama, Romance, School
Midori no Hibi - Comedy, Drama, Ecchi, Romance, Shounen
Myself; Yourself - Drama, Romance, School
Kare Kano - Comedy, Drama, Romance, School, Shoujo, Slice of Life
Mayo Chiki - Comedy, Romance, School

Have fun...

| beatrice9849 a răspuns:

Maji de Watashi ni Koi Shinasai!
Boku wa Tomodachi ga Sukunai
Mayo Chiki!
Uta No Prince Sama
Fortune Arterial
La Corda D'Oro ~primo passo~
Mayoi Neko Overrun!
Kiss x Sis (TV)
Ichiban Ushiro no Daimaou
Kaichou wa Maid-sama!
Baka to Test to Shoukanjuu
Paradise Kiss
Kamikaze Kaitou Jeanne
Tokyo Mew Mew
DN Angel
Princess Tutu
Higashi no Eden
Asu no Yoichi
Aishiteruze Baby
This Ugly Yet Beautiful World
Fruits Basket
Skip Beat!
DearS
They are my noble Masters
Honey and Clover
Clannad
The Familiar of Zero
Rosario + Vampire
Lovely Complex
Vampire Knight

| Reiko a răspuns:

Vampire knight, Karin, Baka to Test to Shoukanjuu, Lovely Complex, Ouran HighSchool Host Club, Kimi no iru Machi ( numai 2 ova-uri, deocamdata e numai manga ), Kamisama Hajimemashita, Tonari no Kaibutsu-kun, Ichiban Ushiro no Daimaou, Clannad. as mai spune cateva dar nu-s sigura ca-s romantice caci de abia le-am inceput : Sakurasou no Pet na Kanojo, Hiiro no Kakera, Chuunibiyou demo koi ga shitai, Air, Spice and Wolf ( Ookami to Koushinryou ), Uta no Prince-sama, Kokoro Connect. Scuze ca sunt cam putine dar eu ma uit ( in afara de animeuri romantice ) mai mult la animeuri actiune, comedie, muzica, drama, etc cum ar fi : AKB0048, Soul Eater, Death Note, Ao no Exorcist, Kuroshitsuji, Hakuouki, Uraboku, Natsume Yuujinchou, Fairy Tail, Loveless, Tokyo Underground, Inuyasha, Mahou Shojo Madoka magica, K-ON si multe altele...