| yRossellay a întrebat:

Cred ca va mai aduceti aminte de anime-ul " Shaman King", care a fost primul meu anime. Am vazut cele 63-64 de episoade, si am inteles ca nu exista un sezon 2 si ca finalul din anime, este diferit de cel din manga. Cei care au citit manga, si ma pot lamuri, va rog sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari :
1. Anna si Yoh se casatoresc si au un copil?
2. Hao chiar devine Regele Shaman? Daca da, cum? Si isi gaseste si el o fata cu care sa se casatoreasca?
3. Cine e sotia lui Tao Ren si mama copilului sau, Men?
4. Ce se intampla la final cu Ryo, Lyserg, Horohoro si ChocoLove? Ei isi gasesc sotii?

Răspuns Câştigător
| lSarcastiquel a răspuns:

Buna, iti raspund la intrebari pe rand:
1. Da, Anna si Yoh se casatoresc si o sa aiba un copil, un baiat pe nume Hana ( de la YoH si Anna vine numele), care o sa il aiba ca si spirit pe Amidamaru.
2. Da, Hao devine regele shaman. Desi Yoh si ceilalti incearca sa il opreasca, asa cum e in anime, el e mai puternic si reuseste sa devina inainte ca cineva sa il opreasca. Apropo, in manga ''bataia'' finala cand Hao e invins, nu exista. Si nu, Hao nu va avea vreo sotie deoarece el acum e un fel de Zeu/ Stapan peste toti/ o Divinitate daca vrei asa, deci nu.
3. Dupa detaliile date in legatura cu infatisarea copilului ( Ochii rosii si par argintiu), si dupa cum spune si Lyserg ca '' iti poti da seama dupa ce il privesti'', sotia este Iron Maiden Jeanne, adica Fecioara de fier. Se pare ca aceasta il readuce la viata la insistentele lui Yoh, iar mai apoi Ren si Jeanne se reintalnesc in Europa si de aici ajung sa se indragosteasca si sa se casatoreasca. De asemenea, numele copilului vine de la ea. M de la Maiden Jeanne. Se spune ca a pus numele asta tocmai fiindca seamana cu ea.
4. La final se intalnesc toti, Ryo, Lyserg, Horo horo, ChocoLove, Morty, chiar si micutul Hana, iar mai apoi apar si Yoh si Anna, care pana atunci calatorisera si il lasasera pe Hana cu Tamao. Din ce am vazut, nu si-au gasit ''sotii'', insa au devenit adulti si in ultimul capitol isi amintesc de momentele cand erau mai mici.
Asta se intampla in manga '' Shaman King Flowers'' care isi concentreaza actiunea in jurul micutului Hana.

Sper ca am reusit sa te ajut si daca mai ai nevoie de alte lamuriri, nu ezita sa imi spui.

1 răspuns: