| alexfotbalpoli a întrebat:

Cum se cheama portretele acelea ireale cu linii curbe cu chipul stramb un ochi mai mare unu mai mic... cred ca stiti despre ce vorbesc si dati-mi un nume dintre oprele ale lui Da Vinci. Mia aratat profa de desen cum a desenato pe fata lui si e cum am scris mai sus... cum se ceama portretul cu fiica lui sau alte portrete ireale

Răspuns Câştigător
| airaad a răspuns:

Pai portretele la care faci un ochi mai mic, unu mai mare, fata mai stramba etc se numesc CARICATURI. Sper ca la asta te-ai referit laughing daca nu... scuze ca nu am fost de folos

1 răspuns:
| Alecsandrrra a răspuns:

CARICATURI se numesc