| Alexa_4667 a întrebat:

sunt Alexandra, as vrea sa va propun o oferta inedita: DESENE! Sunt unele dintre cele mai frumoase cadouri, pot fi oferite oricui, incepand cu sora, fratele si terminand cu un prieten drag. Desenele sunt facute manual, pe hartie speciala cu ustensile profesionale: acrilice, tempera, pasteluri uleioase, dar si creioanele special pentru desen( de la H, pana la B8). La desenele tip A4 si A3, folosesc hartie 160g/mp, iar la cele A2 210/mp.
OFERTA: 1. Desene tip schita- Portretele tip schita vor fi finalizate pana intr-un anumit punct. Pot scoate in evidenta anumite trasaturi ale persoanei, la cerinta. Portretul nu va fi hasurat, dar detalile vor fi cat de cat finisate( linia fetei si celelalte componente-ochi, par, buze-bine conturate)
a)Format A4- 25 lei
b)Format A3- 30 lei
c)Format A2- 45 lei

2. Desene detaliate- Aceste desene vor fi finisate pana la cele mai mici detalii, gata de pus in rama! Modul de lucru este hasura.
a) PortretesickA4: 40 lei
-A3 : 55 lei
-A2 : 65 lei
b) PeisajsickA4: 50 lei
-A3: 65 lei

3. Picturi- La aceste desene va trebui sa specificati in ce vreti sa lucrez: acrilice, tempera, pasteluri uleioase. Si aceste desene vor fi finisate pana la cele mai mici detalii!
a) Peisaj:-A4: 55 lei
-A3: 65 lei
b)Personaj +peisaj: -A4: 65 lei
-A3: 75 lei

Lucrez dupa imagini( cat mai clare va rog, altfel calitatea desenului va scadea mult!); dar si supa indicatii: EX: Doresc o plansa format A3, personaj + peisaj, o fata tanara stand intr-o poienita etc. Puteti sa-mi dati mai multe detalile, ia ce nu se potriveste va voi spune.
Daca doriti sa comandati portrete dupa imagine, ar fi indicat ca persoana din poza sa nu stea dreapta, sa incerca sa adopte o pozitie cat mai lejera: un zambet sau o privire intense pot schimba in bine un portret! NU conteaza daca persoana pozeaza din profil sau semi-profil, insa doresc sa nu priveasca fiz la obiectiv. Daca pe o plansa doriti portretul a 2 sau mai multe personae( ex: mire si mireasa, familie etc), pretul va fi negociabil. Timpul de lucru variaza, de la 2 zile la 2 saptamani maxim. Imi trimite-ti prin email poza dupa care vreti sa lucrez, iar eu va voi spune daca pot sau nu sa onorez comanda. Daca doriti, va pot oferi poze pe parcursul terminarii desenul. La sfarsit va trimit o poza a desenul finisat, iar dacatotul este cum doriti, desenul va va fi trimis prin colet, plata find efectuata ramburs.
Detaliile comenzii le punem la punct contactandu-ma prin email: saphira_alexa@yahoo.com;

1 răspuns:
| Raphael a răspuns:

Dupa cum vezi curg comenzile! Pentru nuduri cit iei?