| Cristian2003 a întrebat:

De ce in Naruto Shipuden chiar daca este un anime shinobii pot manipula de exemplu doar aerul in loc sa poata manipula orice? Dau funda

3 răspunsuri:
| MateiSebastian a răspuns:

Pentru că abilitățile de manipulare depind de natura chakrei. De exemplu Sasuke are chakra mai mult dispusă în folosirea stilului fulger " RAIKIRI". Naruto are o chakra mai puternică la folosirea stilului aer " KAZE". Unii pot manipula și două tipuri de energii, cum ar fi Hashirama, primul hokage, el poate manipula cu succes stilul apa "MIZU" și stilul pământ "DĀTO", astfel creând stilul lemn "UDDO".
Sper că te-am ajutat cu răspunsul meu.

| Cristian2003 explică (pentru MateiSebastian):

Da dar cum pot manipula doar anumite elemente si nu pot manipula orice ca in Star Wars

| MateiSebastian a răspuns (pentru Cristian2003):

Nu am văzut Star Wars, nu știu la ce te referi...
Oricum e doar o lume imaginară, nu se pot explica toate fenomenele fantastice, autorul a preferat să nu se complice cu explicații pentru toate fenomenele prezente în anime chiar pentru a te face să-ti folosești imaginația mai mult.