| ioana8481 a întrebat:

De ce la clanul Akatsuki in Naruto se taie semnul de pe bentita de ninja?

Răspuns Câştigător
| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Cei din clanul Akatsuki îşi taie semnul satului de care ţin pentru ca să se ştie că sunt paria şi îţi reneagă satele.

15 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Cei din clanul Akatsuki îşi taie semnul satului

| irbis a răspuns:

Akatsuki nu e clan, e o organizatie.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna acelasi raspuns aveam i eu, dar vad ca ti-a fost dat! o seara frumoasa

| Alexandru98 a răspuns:

Cei din clanul Akatsuki taie semnul satului de care ţin pentru ca să se ştie că sunt paria şi îţi reneagă satele.

| Stella17 a răspuns:

Ca sa stie ca sunt din akatsuki

| Uratu140 a răspuns:

Este pentru ca sunt ninja revoltati sau exilati din satul lor asa si-a facut si sasuke cand a plecat din konoha. funda?

| vlady434 a răspuns:

Salut! La fel cred si eu. Dar mai pe limba noastra: cei din Akatsuki nu fac parte din niciun sat sau natiune, sunt ninja alungati si cautati, mercenari. Sper ca te-am ajutat.

| HonneOnna a răspuns:

Da

| secrets a răspuns:

Pentru a arata din ce sat provin si faptul ca renega acel sat.

| Chitaila a răspuns:

Da

| Minato1 a răspuns:

Cei care apartineau unui anume sat si fugeau sau ma rog le alaturau unor grupari impotriva binelui erau numiti tradatori ai satului si atunci isi taiau simbolul de pe emblema. Sper ca te-am ajutat

| ImmortaluL a răspuns:

Membrii Akatsuki isi taie semnul satului de care apartineau pentru ca acestia sunt ninja care si-au tradat satul, sunt sub denumirea de missing-nin, si e o recompensa mare pe capul unora, cum ar fi Kakuzu sau Hidan.

| Vlad327 a răspuns:

Pentru ca sunt fugarii din satul ala numai apartin de el numai stau in el! De exemplu zi-mi care din akatsuki sta in satul sau...

| Never4ever a răspuns (pentru Vlad327):

Painlaughing(dar e mort de ceva timpsad )

| ioana8481 explică:

Multumesc