| HaruNoHate a întrebat:

De ce manga din Naruto shippuden e mai inainte decat animeul?

4 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Manga este mai inainte pentru ca serialui se face dupa manga, si nu invers. Si nu numai Naruto, toate anime-urile. Sper ca te-am ajutat.

| ryuu a răspuns:

Deoarece povestea din anime urmareste povestea din manga.
Iar asta se aplica aproape tuturor anime-urilor.

| Arikirinmotoka a răspuns:

Manga este facuta de mangaka(autor), iar animeu este facut dupa manga si dureaza ceva pana este facut.

| Minato1 a răspuns:

Pentru ca primul capitol din manga a fost facut in anul 1999 si abia in 2002 a aparut primul episod, si de atunci Masashi Kishimoto le face mai devreme decat serialul