| RochEq a întrebat:

Dintre itachi si sasori cine castiga? funda celui mai bun raspun

esti tare uchiha sasuke cele mai bune raspunsuri sunt ale tale iti dau funda mereu

Răspuns Câştigător
| Niklauss a răspuns:

Pai Itachi! este un uciha. este unul dintre cei mai buni ninja din Naruto. Din Akatsuki el ii poate bate pe toti. Are tehnici de care cei din Akatsuki nici nu le stiu. La Tobi ii era frica de el. si dupa parerea mea il poate bate si pe Pain. Sasori pentru el e nimica toata. Pentru mine Itachi este egal cu Minato ( al patrulea Hokage, tatal lui Naruto ) si Sasori nu are nu-s ce tehnici. Nu zic ca nu e bun dar nu poate castiga in fata lui Itachi.
La intrebarea De Ce?, raspunsul e asta :
Ti-am mai zis de vreo 2 ori ca Itachi are :
Mangekyou sharingan
Tsukiomy
Amaterasu
Susanoo
multe tehnici de foc
si plus ca poate copia si alte tehnici si asa ar putea controla toate elementele.
Si este si un bun ninja si la bataie si se pricepe si cu sabia.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| LionelMessi10 a răspuns (pentru Niklauss):

Nu poti copia tehnici din alte elemente daca nu ai elementul respectiv. Itachi e bun dar nu il bate pe Nagato care are Rinnegan si scapa de Tsukuyomi usor, cum a facut Killer Bee cu Hachibi asa face si Pain cu ale sale corpuri (ca sa nu fac cacofonie) plus ca Nagato a mai scapat de Amaterasu cand amandoi erau in Edo Tensei. Sigur exista si o abilitate care invinge si Susanoo, eu inca nu sunt la zi cu seria. ( Rinnegan - cea mai puternica abilitate oculara )

| Niklauss a răspuns (pentru LionelMessi10):

Poate sa fie daca inamicul se stie cu sharinghanul lui!

6 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

Interesant

as zice sasori ca are corp de papusa si probabil nu l-ar afecta amaterasu.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Desigur ca va castiga Itachi. Este un ninja exceptional cu tehnici foarte puternice. Dupa parerea mea, ar putea sa il invinga foarte repede pe Sasori.Acesta nu ar putea sa ii cauzeze lui Itachi daune corporale foarte mari deoarece tehnicile acestuia nu se ridica la capacitatea lui Itachi. Sper ca ti-am fost de ajutor.
Pa, pa.

| JustPaly a răspuns:

Dadada

| Virgil_Iurascu_1989 a răspuns:

Sasori nu ar avea nici macar o mica sansa impotriva lui itachi.