| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce bau popa doua pahare de coniac, era cu un ochi si-o mina dupa al treilea dar i-am taiat portia, mi-a zis sa mergem repede la preoteasa ca moare aia, zis si facut, ne-am urcat mai degraba in titi-ul lui si fugi la popa acasa, mai fratilor, nici la manifestatie nu era lumea strinsa cum era la poarta popii, ce zic eu lume, erau toate babele din sat. Cum vazu masina popii toate care in cotro o luasera la fuga, care erau rasturnate prin sunt care calare pe garduri si tote isi faceu cruce cu limba-n ceru gurii si se scuipa in piept de sperietura, m-am mirat eu si-l intrebai pe popa
-ba fiti-ar starea a dracu, nici babele nu le ierti ma? ce-au ma descreieratele astea de-ti arata limba si-si dau ochii peste cap de cum te vazura?
-dracu sa le ia, zise popa si a parcat masina la poarta, cum m-am da jos din masina ma dumirii eu care-i treaba babelor, de zor si graba sa venim mai repede la preoteasa uitaram furca infipta in luneta masinii si cit staturam de beu popa alea 2 pahare de coniac un nepot de-al meu lega niste betele colorate de coada furici si atunci cind masina mergea se ridica alea in sus de ziceai ca masina nu mai e automobil, daca aveai norocul sa fi in fata noastra ramaneai trasnit si nu altceva, pai de-aia au rupt-o la fuga cotzoharlele dracului, au zis ca 'tomobilul lui popa e cometa si ca a venit la ele in comuna sa fure pe ai mai 2 baieti frumosi ai judetului (adica pe mine si pe popa ). Am intrat in curte am dat binete la tanti Viorica (mama lu turbatu ) si a venit rindul meu sa ramin mut, am vazut pe coana preoteasa legata cu 10 basmele la cap, bagata intr-un butoi mare cu apa iar pe linga butoi doua babete care descintau cu niste manunchiuri de nuiele, cica aruncau diavolul din doamna preuteasa laughing, cuma a vazut popa sa moara si iar l-a luat pandaliile, a pus mina pe- o matura de-aia de curte si dai si omoara-le pe babe
-fira-ti ali dracu sa fiti, afar' din curtea mea satana! da dadea ca lumea nu asa ca m-am pus in calea lui sa-l potolesc si mi-am luat si eu o matura de-aia pe bulevardul spinarii de m-a indreptat de tot, ori s-o fi razbunat, ce-o fi zis? macar acum sa-l lovesc si eu, mai stii? cind sa inaintez spre preoteasa sa-i dau binete striga popa la mine
-Un'te duci diavoleeee, un'te duci, crezi ca aici mai esti la mare (va povestesc eu si faza cu litoralul laughing ) sa-ti speli ochii pe corpul nevesti-mii? stai la 10 m de butoi pina intra in casa, si sa stai cu spatele ca te gaseste toti dracii! m-am conformat regulilor impuse de maiestatea sa dar in fata mea era o usa deschisa si vazui in geam ce n-am vazut pe litoral, preoteasa era goala pusca, cum a facut-o mamicutza ei, nu avea decit pe cap, in rest asa a fost joculul ielelor, ca cica daca stai imbracat, cind iti descanta vreo baba de iesirea dracului din tine, iese dracu si se ascunde in vreun buzunar de-al tau si tot nu e bine, tot intra in tine p'orma. Ma aud strigat si cind dau sa intru n casa numai ca ce ma nimeresc cu mindretea de femeie in usa, ea dadea sa iasa eu sa intru, fiind cavaler i-am cedat trecere, in casa il vazui pe popa cu sticla mea de coniac, sugea din ea si-mi zise
-Sa te vad cum o dregi acum? sa te vad ce spui lu' Zafira (numele proetesei ),
-Ma, ce cauta sticla mea de coniac la tine?
-Ete-al dracu! de coniac iti arde tie, n-ai vazut ce speriata e Zafira ma boule si nenorocitule care esti? si iar incepuse sa-si dea in petec, bag seama ca din cauza sticlei de coniac, am tacut si l-am lasat sa boscorodeasca in continuare. La nici 5 minute de critica a lui popa au intrat in casa Zafira cu tanti Viorica si ne-au poftit in bucataria de vara sa stam de vorba, cind am intrat in bucatarie ce sa vezi ochilor? mare masa domneasca intinsa, cu tot felul de preparate, m-am asezat la masa dar popa nu, a ramas in usa mirat si a intrebat
-Zafiritzo draga mea, avem oarece oaspete de facusi atita pregateala?
-Da bine mai Petrica, el cine e, cind iti aduci aminte de el nu-mi povestesti toata noaptea de copilaria voastra, nu-mi spui ca este fratele tau? (adica de mine era vorba, ca uitai sa va spun, de felul meus unt mai rusinos si nu prea cal pragul multora ) mai frate, unde nu s-a pus popa pe-un plins si dai sa ma pupe si sa ma imbratziseze, drept sa va spun si acum ma trec fiorii de-atunci, ca e foarte adevarat, am fost si suntem ca fratii. Dupa ce am prins putere si curaj(cam vreo 500gr de tuica ) am intrebat ce s-a intamplat de a venit nebunu dupa mine sa ma omoare? sa face ca dupa ce a parcat masina, coana preoteasa era invatata sa scoata cele vase din portbagaj, cind a mers la portagaj si a deschis portiera unde nu i-a sarit cateaua drept in brate, preoteasa si-a pierdut echilibru si a cazut iar cateaua, de bucurie, incepuse sa o linga de ziceai ca se cunoasteau din cls a-1-a, preoteasa sa moara si nu alta, daa nu era soacra-sa acolo mierlea pe loc, buba a fost de la o vecina care a vazut patania si inceput sa tipe ca de la popa din maisna a iesit un drac si a sarit direct la preoteasa in brate dupa care a trintit-o la pamint si a inceput sa faca dragoste cu ea, ma frate, am vazut tot felul de oameni dar interprete precum babele nu ai sa vezi never for ever, dupa ce ne-am potolit din ris ma intreaba popa
-Cum dracu de nu ma iertasi nici de data asta?
-Nu stiu ma ca nu este lucratura mea, i-am zis
-Da? ia vino cu mine nitelus, si ma luai dupa popa in gradina, cind deschise poarta la gradina hop si catzeaua sare pe mine de bucurie
-Io-te ba la ea ca te-a data de gol fii-al dracu sa fi, ba tampitule! dca se ducea mama la masina si sarea cateaua pe ea, ce faceai, ma lasai fara mama? ma lasai. Si unde nu incepe popa sa plinga, la fel ca in poveste cu drobu de sare, l-am lasat un minut doua, dupa care i-am zis
-Vrei sa te pleznesc iar, sau crezi ca am uitat matura care mi-ai aplicat-o pe spinare?
-Sa fiu eu al dracu daca nu ti-o fac eu tie de o sa ma pomenesti toata viata ta! m-a cam luat cu furnicaturi ca popii cind se dracuie e mai rau ca juramintul depus la investirea in functia de popa. Ajungind in bucatarie m-a luat gura pe dinainte si o intrebai pe Zafira
- Cum mai draga ai avut incredere in babele alea sa te bagi butoiul de apa, si in pielea goala? mai bine taceam, unde nu s-a ridicat popa de la masa, dar cu tot cu jumatate de masa si mi-a pus-o in cap
-Ahaaaaaa, drac viclean care imi esti, te-am rugat sa stai cu spatele la noi si tu ce ai facut, te-a dus inima sa ai pofte la nevasta mea ma bazaconia dracu, n-ai putut sta locului si te-ai intors? si dai ocari pe popa de nic mama lui nu mai putea sa-l opreasca (gelos din fire, al dracu, dar sa se ia de alte muieri nu-i era rusine ) daca parascovenia dracu se punea pe cearta se infierbinta si mai rau, ajungea sa te loveasca cu ce-i cadea in mina, dar tot de la Zafira mi-a venit scaparea, sa mor daca nu am zis ca m-a prins nebunu si trebuie sa suport orice acum laughing,
-Stai blind mai Petrica, i-a zis Zafira, ce este omul vinovat daca in fata lui a avut geamul de la usa? uite-aici stau eu si ma intreb, nu cumva chiar avea Zafira pe dracu in ea? ca prea se prinsese de vizualizarea mea, si prea greu se misca cind a fost sa iasa din butoiul cu apa. Cum a auzit popa asta a si sarit sa ma pupe
-Stai dracu linistit la locul tau ca-ti pun masa in cap, nu vezi ca m-ai umplut de sarmale si de fripturi de nu se mai cunoaste nimic din mine? si unde nu ma duc de m-am bagat in butoiul unde a fost si preoteasa, chipurile sa ma spal, a inlemnit popa, Zafira si tanti Viorica au inceput sa rida de mama focului iar eu cintam
-Apa apa, cum ai spalat o fata si ai facut-o la suflet curata, fara draci in ea fa si cu mine asa
cum vazu popa pe mama lui si sotia rizind a inceput si el sa rida, dar fortat, cu un ochi la maturoiul ala de curte, daca am vazut ca il atrage forta gravitationala catre maturoi am iesit imediat afara din butoi, nu de alta, dar facusem cunostinta cu el si nu vroiam sa mai discutam oarece, am continuat petrecerea, ne-am mutat la mine unde am stat pina a doua zi, nu stiu care a fost faza dar cind am deschis ochii am vazut un mare cap de cal, fornaia si se uita la mine si la popa, bag seama ca de beti ce eram am gresit camera, dar mai tare faza a fost ca eram tinut strins de brat de catre popa
-Ce dracu ai ma cu mine, da-mi drumul sa merg sa iau oarece pentru reparatiune, ca prea ma doare capul
-Ma fratele meu, asa am intepenit de-azi noapte, cu gindul sa nu incurci paturile si sa te gasesc cu Zafira in pat, cum te-am gasit la mare, atinci te-am iertat ca s-a jurat Zafira ca nu faceati nimic, dar acum n-o mai credeam, credeti ca mi-a stat minte-an loc, neeeaaaaa, dupa ce m-am sculat din fin si m-am indepartat catre usa finarului i-am zis
-Bine ai facut mai prietene si fratele meu, ca aveam oarece ginduri necurate spre dimineata! si fugi afara cu popa dupa mine, nu stiu cum dracu a pus mina pe bici ca mi-a dat doua bice de m-a trecut toate caldurile, am trecut peste gard de zici ca nu avea 2 metrii inaltime, dar s-a potolit imediat, si-a dat seama ca am glumit
-Hai ma ca m-am prins ca ai glumit ma, ca doar nu faceai tu asa amar la inima mea
-Si-atunci de ce dadusi diavole in mine?
-Cite mi-ai facut tu ieri, macar un maturoi si doua bice sa ai si tu din partea mea, ne-am pus pe ris si pe bautura.
Daca va place o sa va mai scriu, urmatoarea este Eu, Zafira, popa Petrica si litoralul!

Răspuns Câştigător
| FuckOnCocaine a răspuns:

Bagă, bagă.

4 răspunsuri:
| AndutzaAndu a răspuns:

rolling on the floor) Ar trebui să se facă un film cu povestea asta, ar avea un succes... mai ceva ca Titanicu'.

| alexmircescu13 a răspuns:

Al deavu' de bine le combati, mai scoate daca mai ai de unde. Aseara am cascat prea tare si mi se dejghinase falca, acum de la atata ras mi s-a pus la loc. Numai sa ai grija sa pui o avertizare pentru ai care nu isi tin prea bine baierile udului, sa-si puna pampers inainte de lectura.

| selenaroyalprincess a răspuns:

Superrrr!
de abia astept episodul urmatorwinking :X:X

| dani1 a răspuns:

Superrrr!
de abia astept episodul urmator :X:X