| anonim_4396 a întrebat:

Se face ca eram odata la un parastas, in provincie unde cap de afis este nimeni altul decit bunul si iubitul meu popa Petrica, am mers si am vorbit cu el despre toate cele si la ce ora vine sa-si etaleze prezenta la evenimentul cu pricina dupa care ne-am vazut fiecare de treburile sale, a doua zi era mare forfota in curte ca vezi doamne vine parintele si trebuie ca toate sa fie la locul lor ca al dracu are un ochi de soacra mare, ce nu-i convine spune la biserica sind are sedintele lui cu enoriasii, m-a apucat toti dracii si m-am jurat ca nu scapa nici de data asta, cu chiu cu vai apare maria sa cu dascalul dupa el si incepe sa imparta in stinga si in dreapta pace ca parca ar face parte din nu stiu ce organizatie internationala, i-am si zis :
-pace tie greenpeace
-al dracu, te-ai imbatat? mi-a soptit, l-am lasat sa se duca in curte, in gradina pe la cai, la vite, ca asa e obligat domnu popa sa sfinteasca toate cele, dupa aceea s-a asezat la masa si pune-te pe ghiftuiala frate, ca cica la celelalte pomeni nu a mincat deoarece tine f.mult la mine si nu a vrut sa intarzie, binenteles ca l-am indopat mai mult cu bautura pina cind l-am vazut ca-i joaca luminitele de drac in ochi, de dascal nu va mai spun ca ala incepuse s-o arda cu Codine mama Codine, ma uit eu peste gard si vad dacia popii, mai fratilor mai, pai la cita prostie e pe lumea asta la mine sa nu fie deloc? ma ridic de la masa fara sa-si dea popa seama si merg la masina popii si i-am deschis portbagajul, daca nu era mincare acolo si farfurii peste farfurii pentru o jumatate de botez, sa ma vedeti la loto-n geam daca nu e asa! (na ca m-am jurat, si m-am jurat ca nu ma mai jur, ptiuuuuuu ) mi-a luat vreo jumatate de ceas sa scot tot ce avea popa in portbagaj si i-am bagat o catzea de-a lui al batrin, un rea de minca oua, intre timp am mai dat pe la masa, am mai tras cite un paharel cu popa si dascalu care acum se intrece cu popa in cantece neaose, cind a fost la sfirsitul petrecerii, pai petrecere a fost, ce s-a mai stiut de pomenirea raposatului? neeeeaaah, am vrut sa-i dau cele de cuviinta la popa si mi-a zis ca vine maine dupa ele, bine parinte, i-am zis si eu, a plecat papistasu eu m-am apucat sa string cele pahare pline ca nu era sa arunc bunatate de licoare, si tot bind asa intr-o gandire unde nu aud o bubuila si un praf de am zis ca gata, a venit sfarsitul, de unde ma nenicule, era popa preietenul meu, dar albastru rau, se duce al dracu in grajd si il vad ca vine cu furca spre mine, ma gindeam (ca dupa cit il stiu eu de sonat )ca vrea sa faca pe poseidon cu mine, dar de unde? a inceput sa injure si sa tzipe ca am vrut sa-i omor pe coana preoteasa, mi-adusei aminte de catzea si am sarit gardu imediat ca daca nu ma lua poseidon in furca si ma plimba toata comuna,
-Ce-ai ma nebunule?
-Nu ti-e rusine, tu baiat scolit sa-mi faci asa rusine la preoteasa?
-Pai ce-i facui ma nebunule ca ieri am venit, azi noapte am sta acasa, asa ca n-am umblat pe nicaieri, atita i-a trebuit la parascovenia dracu ca a azvarlit cu furca dupa mine, cind am vazut ca alea 4 tzepe se indreapta catre mine m-am ferit si saraca furca s-a oprit in luneta daciei lu' popa
-Aoleuuuuuuuu, sariti lumulitzaaaaaaaa, dupa ce ca a vrut sa-mi omoare nevasta imi sparge si masina, politziaaaaa, auleoooooooo! bai fratilor, pina nu i-am dat doua palme nu s-a potolit.

continuarea dupa amiaza!

Răspuns Câştigător
| LaughOutLoud a răspuns:

laughinglaughing bestial.Ai un talent...de crapa si popa de ras.Bravo! laughinglaughing

3 răspunsuri:
| AndutzaAndu a răspuns:

Doamneeerolling on the floor)) nu sunteți normali laughing)

| FuckOnCocaine a răspuns:

Al dracu' popa. Să vină partea a 2-a...rolling on the floor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mă lași să o public la mine pe blogul meu și să fac referire la tine, că ai talent literar.