| anonim_4396 a întrebat:

E adevărat că în ultimul episod din Tom și Jerry cel în care ei la sfârșit stau pe cinele de tren și chiar în ultima clipă Tom sare de pe șinele de tren și Jerry este prea mic ca să fie călcat și trăiesc amândoi așa cum a spus Hannah Barbara într-un interviu de-al ei?

2 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Hannah Barbara nu exista.
Exista Hanna-Barbera, un studio de animatie.
Este William Hanna si Joseph Barbera, deci nu prea stiu cine e aceasta Hannah Barbara si ce a zis.
Si nu, nu este adevarat.
Episodul despre care vorbesti tu se numeste "Blue Cat Blues" si au mai fost alte episoade dupa, cu Tom si cu Jerry, deci ambii au supravietuit.

| iulianrebelul2452 a răspuns:

Unde il pot vedea?