| RobertTeens a întrebat:

Fani Naruto : De ce Sasuke a trezit rinnegan-ul (pentru a detine rinnegan trebuie sa ai cele doua puteri Senju si Uchiha ). Rikudou sennin i-a dat lui Sasuke jumatatea Uchiha si lui Naruto puterea Senju... Sasuke are deja puterea Uchiha, deci intrebarea este cum de a trezit rinnegan-ul :O? (Daca iar fi dat lui Sasuke puterea Senju inseamna ca lui Naruto iar fi dat puterea Uchiha... deci in concluzie amandoi trebuia sa aiba rinnegan)

4 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Nu mai fa SPOILER!

| Arikirinmotoka a răspuns:

Probabil a trezit rinnenganul pentru ca este succesorul lui Indra...

| Code_Armyww_1998 a răspuns:

Păi din ce ştim şi Hashirama a dat o tehnică sau nişte chakra. iar după Kabuto când la vindecat a folosit celulele nu tehnicele medicale, probabil din acele celule a lui Hashirama a fost vindecat.

Iar în plus Hagoromo (eremitul celor 6 căi) a zis că în cazul lui Madara, chakra lui Indra şi chakra lui Ashura s-au contopit într-un singur recipient şi din cauza chakrei eremitului el a putut trezi Rinnegan-ul, deci dacă ai chakra eremit-ului îţi poti trezi rinnegan-ul (doar dacă eşti Uchiha), în cazul lui Naruto primeşti Chakra sau forţă vitală.

| Andreea45632 a răspuns:

Tu te uiti (sau te-ai uitat) la Naruto simplu? Daca da, vreau sa-ti pun o intrebare: Dupa ce Sasuke i s-a alatura lui Orochimaru nu a mai aparut in anime (eu sunt la ep 180), poti sa-mi spui in ce episod apare?