| IAMKENNETH a întrebat:

Hei, imi spuneti va rog cele mai populare Anime? >3

11 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Cred că la momentul actual Naruto Shippuden e cel mai popular
hee hee
Dar mai sunt și One Piece sau Bleach.Totuși Dragon Ball, InuYasha încă rămân populare chiar dacă sunt puțin mai vechi.
Cele mai cunoscute. ar fi Bleach, Naruto Shippuden și One Piece
big grin

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Sunt multe animeuri populare. Unele au rămas încă super deşi sunt vechi (InuYasha, Dragon Ball, One Piece, etc), altele sunt ceva mai noi şi sunt ceva mai populare (Naruto, Death Note, Bleach, Full Metal Alchemist, Fairy Tail, etc) şi altele care sunt noi dar totuşi au devenit populare foarte repede "Shingeki no Kyojin, etc)

| Naяutσ a răspuns:

Naruto, Pokemon, One Piece, Regele Shaman.

| Naяutσ a răspuns (pentru Naяutσ):

Dragon Ball *

| SunWukong a răspuns (pentru Naяutσ):

Jocurile Pokemon is populare, animele nu prea.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Eu te-as sugera ca pentru inceput sa te uiti la naruto shippuuden si la Death Note

| ShadeAdda a răspuns:

1. Fullmetal Alchemist
2. Death Note
3. Cowboy Bebop
4. Spirited Away
5. (The) Melancholy of Haruhi Suzumiya
6. Princess Mononoke (movie)
7. Elfen Lied
8. Neon Genesis Evangelion
9. Code Geass: Lelouch of the Rebellion
10. Bleach

Pentru top 50, vezi aici:
http://www.animenewsnetwork.com/......-anime.php

Dar daca tu de fapt cauti anime-uri pe care sa le vezi, sa nu te iei strict dupa aceasta lista. Deoarece sunt MULTE alte anime-uri care merita cu adevarat vazute decat cele care apar in topuri (de exemplu Naruto/Bleach/Fullmetal Alchemist - sunt deja exagerat de urmarite, supraevaluate cand sunt multe alte anime-uri mai frumoase decat acestea).

De exemplu:
Black Rock Shooter
Accel World
Sword Art Online
Hellsing/Hellsing Ultimate
Blood Trinity
Hell Girl
Another
Highschool of the Dead
Highschool DxD
Black Lagoon
Ghost Stories, etc.

| ElleAhx a răspuns:

Sunt o gramada de anime-uri populare :)) uite aici cateva liste, in rest mai cauta si tu pe net. :D
http://www.animehere.com/top-anime.html
http://www.animeram.com/anime-list/all/any/most-popular/

| Notyourbusinesskid a răspuns:

Cele mai cunoscute ar fi Naruto, Bleach, Fairy tail si One Piece.

| Raggy a răspuns:

Cele mai populare. As spune ca sunt "The big 3" :) :
1. One Piece
2.Naruto
3.Bleach

Dar cel mai popular nu inseamna neaparat cel mai bun. Cele 3 sunt FOARTE lungi, deci bafta daca vrei sa te apuci de ele. Ti-as recomanda cateva animeuri care sunt foarte bune:
-pentru inceput, Death Note. e un anime unic si, crede-ma, nu o sa te plictisesti la el.are 37 de episoade.
-este un anime nou, Shingeki No Kyojin (Attack on Titan) care are deja 21 de episoade. Grafica este super! Uite aici un rezumat: Cu o suta de ani inainte de inceputul povestii, niste creaturi gigantice numite Titani au obligat omenirea sa se retraga in spatele unor ziduri inalte de 50m. Eren, sora lui vitrega, Mikasa, si Armin traiesc in spatele acestor ziduri si, dupa ce acestea sunt distruse de un Titan colosal, ei decid sa intre in armata, pentru a proteja locuitorii. E foarte interesant!
Il poti gasi aici: http://desene.tv/desene/anime-online/shingeki-no-kyojin/
-daca iti plac animeurile de dragoste, incearca Vampire Knight.

Sper ca am ajutat. :D

| SunWukong a răspuns (pentru Raggy):

Dragon Ball Anime ii mai popular ca astea trei, numa manga One Piece ii mai bine vanduta.