| Mikiko a întrebat:

Hei! Sunt o mare fană anime, dar încă sunt la început. Așa ca as vrea să-mi spuneți anime-ul vostru preferat, daca se poate cu rosub. Vreau sa știu părerea si a altor fani anime mai "experimentații". Si vă mai rog pe voi fani yaoi, să-mi mai spuneti si niste anime-uri yaoi rosub. Pot fi si OVA-uri si manga. Cat timp e yaoi si rosub e ok.
Vă mulțumesc!
Si ca orice om " normal" dau fundă!

9 răspunsuri:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

NU sunt fan al acestui gen din motive evidente.
Totusi stiu 2 animeuri destul de bune care au si yaoi
Gankutsuou si Black Butler
Pentru primul recomand DOAR sezonul 1, celelalte doar vor strica animeul.

| Chiyuki a răspuns:

Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records
Owari no Seraph
Btooom
Rakudai kishi no Cavalry
Plastic memories
Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu(asta s-ar putea sa-ti placa, dar trebuie sa te uiti mai mult)

| Mikiko explică (pentru Chiyuki):

Multumesc! Am să încerc să vizionezc unul până la sfârșit?

| Mikiko explică (pentru Mikiko):

La sfârșit era semnul exclamări...

| transcensionx a răspuns:

???? sferadragonului
???? gardianulluminariului
???? notaevaporării
???? războiulhranei
???? anihilareademonului

| GeorgescuIoanaLavinia123 a răspuns:

Buna!
Păi mie mi-a placut mai mult Assassination Classroom si daca vrei cu rosub de pe Animekage acolo mai gasesti si Attak on titan.
Sper sa iti placa!

| Mikiko explică (pentru GeorgescuIoanaLavinia123):

Multumesc mult! Chiar acum mă duc sa caut anime-ul pe care mi l-ai spus tu. : ) Legat de AnimeKage stiu site-ul doar că am ori niste mici probleme când vreau să mă uit la un anime... De fiecare dată cand accesez unul nu mă pot hotărâ daca sa-l vad da sau nu. Asa ca aproape mereu când ajung la jumatatea episodului unu, mă opresc și caut altul... De Attak on titan am auzit dar aceași problemă am când freau să mă uit la el. Imi mai poti spune, dăcă știi, alte site-uri cu anime rosub?

| Rose001 a răspuns:

Sword Art Online
Itazura na Kiss
Zero no Tsukaima
Inuyasha

Yaoi:
Junjou romantica
Koisuru Bokun
Okane ga Nai
Sekaiichi Hatsukoi
Gravitation
Kyou Kara Maou