| 德尼莎 a întrebat:

Hei TPU ^.^ îmi puteți spune niște anime cu grafică bună? Nu contează genul dar va rog să îmi faceți o scurtă descriere. Mulțumesc ^.^

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey ^^ chiar daca sunt destul de sigur ca ai vazut sa zicem ca e posibil chiar toate cele de mai jos, tot am sa ti le dau, in caz de orice xD:

Tokyo ghoul (E vorba despre niste monstrii numiti ghouli care se hranesc cu oameni, si practic e o batalie intre oameni, ghouli rai si ghouli buni laughing. Este destul de interesant anime-ul)

Akame Ga Kill (un tip vrea sa se duca in capitala parca ca sa se angajeze si sa faca rost de bani pentru satucul lui, dar ajunge sa intre intr-o banda numita Night Raid care ii omoara pe cei rai. Mi-a placut mult anime-ul acesta tongue)

BTOOOM! (mai multi jucatori de BTOOOM sunt trimisi pe o insula si practic sechestrati acolo, pentru a-si dovedi competentele BTOOOM in real life laughing Adica e unu care face mai multi jucatori pro din lumea intreaga sa joace acest joc, doar ca in viata reala. pe o insula. Storyline super awesome, merita vazut anime-ul)

Sword Art Online (Actiunea se petrece dupa anul 2020, o lume in care deja au aparut tot felul de aparate ca niste casti de motociclist pe care le pui pe cap si intri cu totul in joc. Cam la fel ca si la BTOOOM!, dar de data asta jucatorii sunt adusi in joc, nu jocul este adus in viata reala tongue Si sunt blocati in joc pana cand cineva reuseste sa bata bossul de la nivelul 100. Dar daca mori acolo... Nu te mai respawnezi tongue. Acesta este preferatul meu dintre toate laughing Merita 100% sa fie vazut)

Attack on titan (titan = de la 5 pana la 50 de metri inaltime, iar ei tot ce fac e sa distruga omenire, sa extermine omul. Nu se stie cum se inmultesc, deoarece nu au organe sexuale, dar tot ce se stie este ca ei mananca oameni pentru a-i extermina. Nu au nevoie de mancare, adica de noi, pentru a trai. Iarasi super bun anime, storyline de nota 10)

Highschool of the dead (Nu pot sa zic ca are cea mai buna grafica, dar este foarte ok. In plus, este unul dintre singurele anime-uri de tema post-apocalyptic pe langa Attack on titan care chiar m-a impresionat mult. Merita sa te uiti la el. Este vorba despre o invazie a zombilor, si mno iti imaginezi ce se poate intampla laughing Inca o chestie: este un anime destul de pervers. gen boobs peste tot

| Sakura13574 a răspuns:

Akagami no shirayukihime
Aldnoah. zero:,, În anul 1972, a fost descoperită o poartă energetică pe suprafața lunii. Așadar, oamenii au început să migreze către planeta Marte, stabilindu-se acolo. Totuși, în cele din urmă izbucnește un război între Pământ și Imperiul Vers, o civilizație foarte avansată de pământeni, care plecaseră de pe planeta Pământ cu mii de ani în urmă. Aceștia doresc să-și revendice draga planetă roșie, Marte, alături de toate artefactele antice care se află pe aceasta. După o încetare a luptelor, care a durat doar 15 ani, Imperiul Vers lansează un atac destinat planetei Pământ, pentru a o cuceri odată pentru totdeauna. Conflictele și drumul sângeros către justiție se împletesc creând o atmosferă tristă. Oamenii se luptă pentru supraviețuire. Melodia de început a seriei: „Heavenly Blue" dă un aer cu adevărat spectaculos și grav acțiunii seriei. Un albastru scos din rai... „Fie ca justiția să fie făcută, chiar dacă raiul se va prăbuși."
Akame ga kill:,, Într-o lume fantastică, luptătorul Tatsumi pleacă spre Capitol pentru a câştiga bani pentru satul său înfometat şi descoperă o lume de o incredibilă corupţie, toate întinzându-se de la coruptul Prim-ministru care controlează tot ce aude Împăratul copil. După ce aproape a devenit o victimă a acestei corupţii, Tatsumi e recrutat de Night Raid (Raidul de Noapte), un grup de asasini dedicat să elimine corupţia care a infectat Capitolul, prin uciderea fără milă a celor responsabili.''
Hunter x hunter:,, Seria Hunter x Hunter este bazată pe manga cu acelaşi nume care e un shonen clasic publicat pe faimoasa revistă de manga Weekly Shonen Jump (casa seriilor Naruto, One Piece, Bleach etc). Autorul său este Yoshihiro Togashi care dacă nu-l cunoaşteţi încă, e un adevărat veteran al acestui gen căci tot el a făcut în precedenţă şi seria Yu Yu Hakusho de care probabil mulţi aţi auzit deja. În realitate seria pe care noi am decis în cele din urmă s-o facem, nu ar fi prima ci chiar a doua. Motivul însă e simplu de ce există deja 2 adaptări. Când s-a început prima serie în 1999, manga era destul de puţin şi făcea şi multe pauze deci inevitabil s-a ajuns la un sfârşit prematur al acesteia cu doar 62 de episoade. După mai mult de 10 ani însă, în 2011 totuşi s-a decis realizarea unei noi serii care să reia de la început toată povestea din manga şi să facă tot ce e actual realizat şi complet în manga, care continuă să fie neterminată şi scoasă cu mari pauze. De această dată însă studioul ce realizează acest anime e Madhouse, un studio foarte bun care a făcut anime precum Ninja Scroll, Death Note, Trigun, Vampire Hunter D etc şi seria într-adevăr e foarte bună, atât povestea cât şi realizarea sa. Povestea din anime e despre Gon, un băieţaş simplu şi sincer care doreşte foarte mult să devină un Vânător (Hunter, de unde şi numele seriei) ca şi tatăl său Ging şi porneşte în căutarea acestuia prin lume. Pentru a deveni Vânător Gon va trebui să dea un examen specific şi foarte greu pe parcursul căruia va cunoaşte multe persoane, îşi va face prieteni, duşmani, va învăţa multe lucruri noi şi va porni eventual cu prietenii săi în diferite aventuri fără să piardă din vedere însă obiectivul său iniţial. Dacă doriţi să vedeţi povestea lui Gon urmăriţi acest anime!''
Owari no seraph:e cu vampiri
Buddy complex:este cu un baiat care calatoreste in timp si ajunge in viitorul indepartat unde oamneii se lupta cu roboti uriasi
Kuroshitsuji:,, În era victoriană, în Europa, un băiat pierde tot ce îi este drag în urma unui complot mișelesc. Chiar înainte de a muri, încheie un contract cu un demon și oferă acestuia sufletul său în schimbul obținerii răzbunării pe cei responsabili de uciderea familiei sale. Tânărul, Ciel Phantomhive, devine moștenitorul corporației Phantomhive și totodată, îndeplinește ordinele secrete ale Reginei, alături de majordomul său demon, Sebastian Michelis.''
Ao no exorcisttongueovestea consta si ne descrie doua dimensiuni care se unesc, ca o oglinda. Prima este lumea in care traiesc oamenii, Assiah, iar cealalta este lumea demonilor, Gheena. In mod obisnuit, calatoria intre cele doua lumi, sau, orice fel de contact intre cele doua, este imposibil. Cu toate acestea, demonii pot trece in lumea oameniilor prin posedarea unui om. Satan este zeul demonilor, dar exista un lucru pe care el nu are, dar care se gaseste in lumea oameniilor. In acest scop, el l-a creat pe Okumura Rin, fiul sau printr-un om.''
Ao haru ride:,, Ao Haru Ride este despre F. utaba, o fată care a fost îndrăgostită de un băiat pe nume Kō Tanaka, în şcoala generală. Din cauza unei neînţelegeri, relaţia lor de prietenie se sfârşeşte atunci cand el se mută la altă şcoală, în timpul vacanţei de vară. În liceu, viaţa ei este răscolită, din nou, când îl reîntâlneşte pe Kō, acum sub numele de Kō Mabuchi.''
Mirai nikki:,, Acest thriller psihologic, bazat pe manga scrisă si ilustrată de Sakae Esuno, povestea se invarte in jurul lui Yuki, un copil singuratic care nu are prieteni. El preferă să scrie un jurnal pe telefonul mobil si vorbeste mereu prietenul lui imaginar, Deus Ex Machina - Dumnezeul timpului si al spatiului. Cu toate acestea, Yuki afla în curând că Deus este mai mult decât o plasmuire a imaginatiei sale, atunci cand Yuki este ales sa participe la un `Battle Royale`-unde se luptă cu ceilalti unsprezece. Concurentii detin la randul lor jurnale speciale, care pot prezice viitorul, fiecare jurnal posedă caracteristici unice care îi ofera atât avantaje cât si dezavantaje. În următoarele 90 de zile, concurentii trebuie să încerce să supravietuiască până când va ramane doar unul singur în picioare. Câstigătorul va deveni noul Dumnezeul care controleaza timpul si spatiul.''
Romeo x Juliet
Nagi no asukara:este despre niste copii/adolescenti care locuiesc in mare, dar merg la scoala pe uscat. E un animeu chiar bun dupa parerea mea.
Sword art online:Este vorba despre un joc online, numit Sword art online. Intr-o zi utilizatorii raman blocati in joc si nu pot iesi de acolo pana nu il termina.
Tokyo ghoul:este despre niste creaturi numite ghouli care se hranesc cu oameni, iar povestea se invarte in jurul unui baiat pe nume Kaneki, care devine ghoul.
The pilot's love song:este vorba despre un print, care si-a piersud parintii. Ei au fost omorati de o persoana numita Nina Viento. Acesta merge si traieste printre oamenii de rand, mergand la o scoala de zbor unde intalneste o fata de care se indragosteste, iar acea fata este...(daca te vei uita la acest anime mai bine las propozitia neterminata ca sa afli singur/a)