| Temarry a întrebat:

Bună tuturor îmi puteți spune și mie niște anime uri frumoase văzute de Voi? Tot ce mai doresc este o descriere. ofer fundita.

Răspuns Câştigător
| SAMM0603 a răspuns:

Am vazut Death Note, este foarte frumos. Chiar imi pare rau ca s-a terminat. Este vorba de un baiat silitor care din intamplare gaseste un carnet, numit Carnetul Mortii, afla ca daca un nume este scris acolo, persoana respectiva moare. Apar persoane care vor sa-l opreasca desi ei nu stiu cine e de fapt "kira" si incepe actiunea. Ti-l recomand cu drag.
La Naruto ma mai uit desi am ajuns pe la 230 si ceva si am luat pauza pentru Death Note si Inuyasha.
Cum am spus mai sus, Inuyasha mi se pare cel mai superb anime, sunt la actul final (ultimele parti) si nu ma indur sa le termin. laughing Daca ai vreo intrebare despre unul dintre ele, iti raspund cu drag.

6 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey!
- "Bakuman" - Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro deseneaza uimitor. Akito Takagi incearca sa-l convinga pe Moritaka sa lucreze impreuna la manga, unul avand creierul şi celălalt talentul. După mai multe incercari, Takagi il convinge pe Mashiro sa i se alature. Takagi, cu istetimea lui, speră sa devina un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnascut, spera sa se casatoreasca cu o fata foarte frumoasa, pe nume Azuki Miho.

- "Space Brothers" - Doi frati care de mici visau sa devina astronauti si sa ajunga pe Luna. Dupa ani, fratele cel mic (Hibito) reuseste sa intre la NASA, in timp ce fratele cel mare (Mutta) este concediat de la o firma. Dar cu ajutorul familiei acesta se inscrie la concursul pentru selectia viitorilor astronauti la JAXA.

- "Capeta" - Un pusti, Capetta, se ocupa de treburile casnice, acesta fiind orfan de mama iar taica-su foarte ocupat cu munca. Incarcand sa-l mai inveseleasca pe fii-su acesta ii face cadou un kart facut din piese vechi. La prima lui incercare cu un motor de generator si pe o pista de karting, se pare ca acesta este talentat la condus. Observat de o femeie, ce era acolo cu fii-su (campion la grupa lui de varsta) pentru teste inainte de competitii, aceasta ii propune sa se inscrie in capionatul de karting.

Te atentionez ca va trebui sa ai ceva timp liber. De ce? Anime-urile enumerate sunt lungi: Bakuman 75 ep (le gasesti cu sub ro); Space Brothers 99 ep (doar 50 cu sub ro, restul in eng); Capeta 52 ep (doar in eng)

Vizionare placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm incearca Uraboku e ceva foarte dragut, o poveste de iubire in care Zess ( cred ca asa il chema) e in fine un demon care se indragosteste de o fata, Yuki care moare si o reintalneste intr-o alta viata (poveste nu e doar asta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paradise kiss

Povestea este centrata in jurul unei eleve, Caroline, care este remarcata de o trupa de designeri, si i se propune sa fie model si sa le prezinte creatiile. Initial, ea respinge aceasta idee, mai ales dupa ce il vede pe Arashi, un punkhead cu piercing-uri, care alerga dupa ea. Dupa ce lesina la vederea lui Isabelle, care era imbracat (este baiat de fapt) ca o vaduva, Caroline ajunge in "atelierul" designerilor, care va deveni locul lor de distractie pentru urmatoarea perioada din viata ei.

Ea se imprieteneste destul de repede cu Miwako, sora mai mica a unui renumit designer de haine, si este impresionata puternic de George, care era managerul intregii echipe, si cel care se ocupa de designul tuturor creatiilor ParaKiss, propria lor marca de imbracaminte. Impreuna cu ei, Caroline isi va petrece perioada de dinainte de examene, si in cele din urma, va trebui sa aleaga ce drum va urma in viata. Tot acum este si timpul pentru o mica poveste de dragoste, moment in care isi lasa inima sa-i decida urmatorii pasi pe care ii face...

Gabi a uitat sa va spuna ca de fapt, numele elevei din povestea de mai sus este Hayasaka Yukari. Miwako ii pune numele de Caroline, pentru ca fata refuza sa ii spuna cum o cheama, si numele i se potriveste la fix. Pe parcursul serialului, unele personaje o vor striga Yukari, altele - Caroline, lucru de altfel legat de lumea "dubla" in care se invarte fata.

In orice caz, daca vi se pare ca rezumatul de mai sus e un pic vag cu privire la ce se intampla in serial, credem ca e mai bine asa. Serialul are cateva suprize si nu am vrea sa le pierdeti (Gabi a zis ca nu vrea sa spoileze prea mult de data asta).

| 090SpaceBoy667 a răspuns:

Incearca
Tokyo Reavens

Tsuchimikado Harutora sa născut într-o prestigioasa familie Onmyoji, dar nu poate vedea "energia spirit". Prin urmare, el a fost bucură de o viață de zi cu zi liniștită, cu prietenii lui de la școală. Într-o zi, prietenul său din copilărie Tsuchimikado Natsume, moștenitor al familiei cap, apare dintr-o dată. Va determina destinul lui să intre în mișcare?!

Kanojo ga Flag wo
Hatate Sota este un băiat de liceu, care are o capacitate de a vizualiza "steaguri", pentru evenimente viitoare, cum ar fi "steag de moarte", "steag deprietenie," și "steag de dragoste." În ciuda capacitatea de vizualizare, el evită sa-si prieteni cu alte persoane din cauza unei traume Patru fete frumoase intra in viata lui...
Detective Conan
Kudo Shinichi este un copil de șaptesprezece ani detectiv liceu care oamenii numesc "Modern Sherlock Holmes." Cu toate acestea, o noapte, după o întâlnire cu prietena lui din copilarie Ran, Shinichi asistat la un comerț ilegal și, prins cu garda jos, a fost obligat sa ia un medicament(Drog) care ar fi trebuit să-l omoare... dar s-a trezit și-a dat seama ca a devenit un copil de șapte ani. În scopul de ai gasi pe cei care i-a dat drogul, Shinichi si-a acuns identitatea fata de Ran, spre norocul sau tatăl lui Ran se întâmplat să fie un detectiv fără speranță, și cu care a venit o serie de crime și mistere pe care el trebuie să le rezolve.

Air Gear
Minami Itsuki (Ikki )nu s-a gandit niciodată serios despre Air Treck(AT), până când a ajuns Batut de o banda numita Storm Riders. În acea zi, el a descoperit într-o cameră închisă, o pereche de AT și o insigna cu numele Sleeping Forest. Ikki incepe sa invete cum se folosesc AT ca sa-i bata pe cei din Storm Ridears.

Fairy Tail
Lucy Heartfilia, o fată de 17 de ani, dorește să devină un mag cu drepturi depline și să se alăture una din cele mai prestigioase ghiduri din lume, Fairy Tail. Într-o zi, din pura coincidenta, ea intalneste Natsu Dragneel, un băiat care este foarte vesel în natură. Cu toate acestea, lucru pe care ea nu știe este că Natsu este un Mage în Fairy Tail

NANA
Komatsu Nana se muta in Tokyo, pentru a obține o viață ea a visat din totdeauna. Într-un tren cu destinația Tokyo, ea se întâlnește cu Osaki Nana, vocalistul trupei punk rock "Blast",, Printr-o intorsatura a destinului cele 2 ajung colege de apartament...

Prince of tennis
Echizen Ryoma este un tânăr minune a tenisului, care a câștigat patru campionate de tenis consecutive, dar c se află în mod constant în umbra tatălui său, un fost jucător de tenis profesionist. El se alătură scoli Seishun Gakuen, unul dintre cele mai bune școli de tenis din Japonia, și acolo, împreună cu teamates sai, el învață să-si găsească propriul său tip de tenis într-o încercare de a învinge cel mai mare obstacol în calea lui de toate: tatăl său, la fel de bine ca el.

sper sa-ti placa!

| KittensMeow a răspuns:

Drept sa spun iti recomand si eu Death Note dar iti mai recomand inca ceva.
Este un Anime numit Hetalia. E mai mult o comedia "istorica". Nu este de actiune sau chestii din astea. Creatorul a personificat tarile cu ajutorul stereotipurilor japoneze. Actiunea se intampla in jurul razboaielor mondiale... Oricum personajele sunt foarte amuzante si iti recomand sa te uiti big grin

| trasher9000 a răspuns:

Incearca Avatar, in care este vorba despre Aang si Katara, si fratele ei Sokka.

Nu este anime pentru ca nu e japonez, dar e super. Incearca.

Sau te poti uita la Sankarea. Naruto. Sunt multw