| Bombonika96 a întrebat:

Heii:* Stie cineva un anime gen kamisama hajimemashita?; x

Răspuns Câştigător
| Reiko a răspuns:

Nu cred ca exista un anime exact ca kamisama hajimemashita. Totusi as putea sa-ti zic cateva : Natsume yuujinchou ( actiune, comedie, sf - e vorba de un baiat care poate sa vada yokai, chiar imi place anime-ul asta) Kaichou wa maid-sama ( liceu, comedie, romantic - foarte frumos, nu-i anime foarte romantic dar totusi este putin, este si comedie si actiune uneori iar actiunea e complet normala, viata de liceu - merita vazut), Baka to test to shoukanjuu ( comedie! actiune si chiar e foarte amuzant ), itazura na kiss ( romantic, comedie - actiunea incepe tot la un liceu si e vorba despre o fata nu prea excelenta la invatatura dar dragut si buna care se indragosteste de cel mai destept baiat din Japonia. Desigur, el nici nu se uita la ea si o trateaza rece dar pana la urma se indragosteste de ea caci ajung sa locuiasca impreuna si el poate sa o cunoasca mai bine.). Ti-am zis cateva anime-uri care sunt printre favoritele mele la fel ca si kamisama hajimemashita, poate te uiti macar la primul episod din fiecare ca sa vezi cu ce sunt, caci is dragute.

| Bombonika96 explică (pentru Reiko):

Mersi mult smug :*.

| Reiko a răspuns (pentru Bombonika96):

Ai observat ca au aparut opening si ending full version la kamisama hajimemashita? Nu-i asa ca sunt kawaii!?! Pur si simplu nu pot sa ma satur sa le ascult : ))

| Bombonika96 explică (pentru Reiko):

Daa:X:X:X mai ales openingu e atat de dragut:X:X imi place cand zice ca un cires explodeaza in gura ei laughing

5 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Ar putea fi inuyasha. Chiar se aseamana.
Succe!

| cookyemadyeu a răspuns:

Nu cred ca exista unul chiar la fel dar ti-as recomanda Denjeki Daisy(manga), Vampire Knight(manga, episoade) s-au Love so Life(manga)