| yoadeea a întrebat:

Heloooooooo TPU! stiti vreun anime cu demoni? gen kamisama hajimemashita, inu x poku ss, otome youkai zakuro, ao no exorcist, hataraku maou-sama? si descrieri please!
P.S. sa nu aud inuyasha
si sa aiba si romance!

7 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Beelzebub; Blood Lad.

| Croampa a răspuns:

Highschool dxd are domeni, ingeri cazuti, dragoni si exorcistii. happy
Si bleach are spirite malefice care devoreaza spitele bune, si mai are ingeri ai mortii numiti shinigami... big grin

| Lothar a răspuns:

Death note ai vazut?

| 德尼莎 a răspuns:

Kamikaze kaitou janne este vorba despre o fata si un baiat cu duble identitati care sunt ajutati de ingerasii lor protectori fin si acces aceste sigileaza demonii intr-un fel de piese de sah...super tere eu l-am vazut si crede-ma merita sa-l vezi

| Mirunikuuu a răspuns:

Highschool DxD

Issei Hyodo e un licean pervers care are o singură dorinţă: să aibă propriul harem, însă e unul dintre cei mai ghinionişti băieţi. Are o întâlnire cu o fată numită Yuma care nu se dovedeşte a fi ceea ce pare, Issei ajungând să moară fără să ştie motivul. A doua zi se trezeşte cu impresia că totul a fost un vis, însă descoperă că a fost reîncarnat ca şi demon. Pe parcursul poveştii Issei este prins în lupta dintre bine şi rău, încercând să devină cât mai puternic şi trecând prin diferite situaţii care îi stabilesc locul în lumea demonilor.

Dantalian no Shoka

Hugh Anthony Disward moşteneşte un conac străvechi şi o bibliotecă personală de la bunicul său. În subsolul casei, întâlneşte o fată misterioasă, Dalian. Ea e un Dantalian şi e o poartă către "raftul de cărţi al lui Dantalian", în care se găsesc cărţile interzise ale demonilor.

Inukami!

Inukami sunt demoni care iau forma unor câini și ajută oamenii să se protejeze împotriva altor demoni ce fac rău oamenilor. Keita, personajul principal, face parte dintr-o familie cu tradiție în îmblânzirea de inukami, însă el nu are abilitățile necesare pentru a o face. În viața lui apare însă Yoko, un inukami ce nu a putut fi îmblânzit de nimeni până atunci și de aici tânărul Keita are parte de o viață aventuroasă și plină de situații stânjenitoare.

Kampfer

Senou Natsuru era un elev de liceu normal până într-o zi când se trezește transformat în fată. O jucărie de pluș, tigrul "Harakiri Tora", prinde viață și îi povestește că face parte dintre luptătorii Kampfer și trebuie să participe în dueluri cu alte fete Kampfer. Comedia este la ea acasă mai ales că la început Natsuru nu poate controla momentul în care se transformă.

07-Ghost

cademia Militară a Imperiului Barsburg e cunoscută pentru antrenarea elitelor ce aduc victorie imperiului. Studenţii academiei folosesc o abilitate numită "Zaiphon" pentru a lupta, în timp ce utilizarea Zaiphonului depinde de natura soldatului.

Teito Klein, student al academiei, e unul dintre cei mai promiţători soldaţi. Deşi ridiculizat de toţi pentru că e sclav fără nicio amintire a trecutului său, el are un prieten student numit Mikage. În timp ce se pregăteşte pentru examenul final, Teito descoperă un secret întunecat al trecutului său. Când încearcă să-l asasineze pe Ayanami, un înalt ofiţer ce l-a ucis pe tatăl său, eşuează, Teito e închis aşteptându-şi pedeapsa.

Dorind ce e mai bun pentru Teito, Mikage îl ajută să scape. Acesta este lăsat în urmă suportând consecinţele...

Bleach

Kurosaki Ichigo e un băiat de 15 ani care are abilitatea de a vedea spirite. Datorită abilităţilor sale, el o întâlneşte pe o femei e Shinigami pe nume Kuchiki Rukia. Pentru a-i salva familia şi prietenii de spiritele nedorite (Hollows), Rukia îi transferă lui Ichigo puterile sale de Shinigami. Din momentul în care Rukia îşi pierde puterile, cei doi rezolvă împreună mistere cu privire la spirite şi Hollows.

Funda?

| Croampa a răspuns (pentru Mirunikuuu):

Felicitari, sti sa dai click dreapta si dupa click pe copy...
Sti ca poate sa se uite singura la descrieri, nu trebuie sa le paste tu peste tot, adica ce raspuns e asta, nu sti sa scrii singura sa ce?

| Mirunikuuu a răspuns (pentru Croampa):

Dari... Esti atat de prost... Ca sa stii, o spus Mada ca nu mai vorbeste cu tine dupa faza de ieri. Sti ca i-ai lasat semn fix sub ochi?