| yoadeea a întrebat:

Helo TPU! stiti vreun anime gen inu x boku ss, bokura wa minna kawaisou, arcana famiglia, kamisama hajimemashita, earl and fairy, otome youkai zakuro? si descrieri va rog.
P.S sa fie minim un baiart pervers in anime happy

Răspuns Câştigător
| 德尼莎 a răspuns:

Deci trebuie neaparat sa te uiti la :
Kotoura-san-Este exact ceea ce cauti tu. Este vorba despre o fata pe nume Kotoura care are abilitatea de a citi gandurile oamenilor, iar din cauza aceasta lumea o evita pana cand ea se transfera la un nou liceu unde il intalneste pe un baiat caruia nu-i pasa ca ii poate citi gandurile. Ea de fiecare data cand ii citeste gandurile el se gandeste numai laperversitati care o implica pe kotoura, La un moment dat el se indragosteste de ea iar mai departe vezi tu singura ^^

Kamfer-este foarte ain serialul este tot genul ala pe care tu il cauti. Senou Natsuru este un elev normal, până la punctul când din senin se tranformă în fată. O jucărie pe nume tigrul "Harakiri Tora" prinde viaţa şi începe să-i vorbească despre fetele Kampfer si despre duelurile lor. Serialul este plin de comedie mai ales la început când Natsuru nu-şi poate controla momentul când se transformă.

Kaze no Stigma-Familia Kannagi are de sute de ani legaturi cu spiritul focului, aproape toti membri ei au puterea de a controla focul (abilitate pe care o numesc En-Jutsu) si cu aceasta putere extermina demoni si spirite malefice.
Succesoarea ca fiind urmatorul sef al familiei este Ayano, o tanara fata de liceu care in urma cu 4 ani l-a invins intr-o lupta pe varul ei, Kazuma, si prin aceasta victorie ea a devenit noua succesoare care va folosi Enraiha, o sabie de foc utilizata din generatie in generatie de capul familiei.
Kazuma este diferit de ceilalti membri ai familiei Kannagi, el nu are abilitatea de a controla focul si fiindca a pierdut foarte repede in fata verisoarei lui, a fost considerat slab si alungat de acasa si din familie. Dupa 4 ani s-a intors, dar nu pentru a reintra in familie ci fiindca a fost angajat sa extermine un demon. Dupa ce a fost alungat, Kazuma si-a schimbat numele de familie in Yagami si a format un contract cu spiritul vantului, dobandind astfel abilitatea de a folosi vantul (Fu-Jutsu). In cei 4 ani s-a antrenat devenind un maestru al acestei forte.
Niste personaje misterioase, destul de puternice, care si ele au puterea de a folosi vantul au inceput sa elimine membri familiei Kannagi. Afland ca s-a intors Kazuma si ca are puterea de a controla vantul, toti considera ca el este cel care ii ataca si au inceput sa-l "vaneze", cea mai inversunata impotriva lui este Ayano.
Kazuma va trebui sa se descurce cu membrii familiei care-l urmaresc si sa afle si cine sunt cei care ataca pe ascuns si care este scopul lor; desi nu doreste sa se implice, motivul lui este sa-si apere fratele mai mic, Ren.

Special A-Toata viata ei, Hikari Hanazono a fost consumata de dorinta de a-l intrece pe rivalul ei de la scoala, Kei Takishima, in absolut toate domeniile. El iese insa mereu deasupra orice ar face si Hikari este determinata sa faca orice este necesar pentru a-si atinge scopul! Cand avea sase ani, Hikari a pierdut in fata lui Kei intr-un meci de wrestling. Acum, la varsta de 15 ani, Hikari se alatura grupului "Special A", un grup format din cei mai buni sapte stundeti al unei scoli private, pentru a avea sansa de a-l infrange in sfarsit pe Kei.

Cu placere, bye-bye ^^

6 răspunsuri:
| suităr a răspuns:

Kaichou wa Maid-sama?

| BlackRaven45 a răspuns:

Încearcă:
-Special A
-Kaichou wa Maid-sama
-Hiiro no Kakera

Doar pe astea le ştiu.

| StJimmy a răspuns:

Nu inteleg ce cauta intrebarea asta la categoria benzi desenate...nici macar intrebarile legate de manga nu au ce cauta aici.

| I04n4 a răspuns (pentru StJimmy):

Atunci unde ai vrea sa postezi intrebarile legate de manga (benzi desenate)?

| StJimmy a răspuns (pentru I04n4):

Nu stiu, sa faca sectiune separata pentru asta