| ClauditzaXx a întrebat:

Hey! care stie niste bancuri comice? Dau funda la cel mai comic banc!

Răspuns Câştigător
| barnylu a răspuns:

Prima zi de scoala a lui Bula.Doamna invatatoare le da ca tema sa alcatuiasca 5 propoziiti cu ce subiect doresc elevii.Merge Bula acasa,maicasa spala vasele, Bula ii spune:
-Mama zi o propozitie!
-Taci ca-ti dau cu tigaia-n cap, Bula noteaza "propozitia". Merge baiatul la taicasu, se uita la meci. Zice bula:
-Tata zi o propozitie!
- Yeee Ooooooo Goollll; Bula noteaza.Merge la sorasa, ea invata la limba romana. Zice Bula:
-Sora zi o propozitie!
-Stefan Cel Mare.Merge Bula la fratesu,el vorbea la telefon. Zice Bula:
-Frate zi o propozitie
-Piulite,surubele, tractorase, masinute si altele.Merge Bula la majorete,ele exersau o saritura. Zice Bula:
-Fetelor ziceti-mi o propozitie!
-Sari tu prima.
Merge Bula la scoala, el fiind nerabdator sa spuna tema a ridicat mana. Spune profa:
-Bula zi prima propozitie!
-Taci ca-ti dau cu tigaia-n cap!
-Bula vrei sa-l chem pe domn director?
-Yeee,Oooooo,Gooolll
-Copile!,tu cine te crezi?
-Stefan Cel Mare
-Bula tu ce ai in cap?
-Piulite,surubele,tractorase,masinute etc.
-Mai!, daca iti dau un pumn in fata, sari pe geam!
-Sari tu prima!laughing rolling on the floor laughing rolling on the floor. Sper sa-ti placa:-p kiss

5 răspunsuri:
| Vasy10 a răspuns:

Doi Politisti merg pe drum. Unul gaseste o oglinda.
-Ba iaute o poza cu mine de cand eram mai tanar
-Ia da sa vad si eu(zice celalalt)
-Ba da ce fata ai

| NemNUZ a răspuns:

Un politist cade intr-o groapa si il cheama pe colegul sau. Ajunge acesta iar cel din groapa ii zice:
aruncami si mie o funie! colegul i-a o funie si i-o arunca de tot
nu mai un capat mie si un capat tie! colegul taie un capt lui si un capat il arunca celui din groapa, cel din groapa nu mai putea de nervi:
mah tine de capatul unei funii si restul mi-o dai mie:colegu ii da funia de data asta cum trebuie:
in sfarsit acum trage :colegul scoate pistolul si tragelaughing
funda?

| Mihaitzu1997 a răspuns:

1)Mama lui bula ii da bani sa cumpere mancare si ii spune:
-Bula cand vezi un caine ii spui mars,cand vezi un preot ii spui bunaziua,cand vezi o biserica iti faci cruce,cand vezi o groapa on ocolesti si apesi pe buton sa apara vanzatorul.
Bula vede pe drum un caine si ii spune bunaziua,vede un preot ii spune mars, vede o biserica o ocoleste, vede o groapa isi face cruce si apasa pe vanzator sa apara butonul.laughing 2)Tatal la un copil merge la scoala si intreaba un prof de ce o murit un copil.
Propfu ii spune co murit co citit azi la scoala.
-Ba da eu nu v-am spus de atatea ori ca cititul dauneaza grav sanatati?laughing

| AnaAnalya a răspuns:

-Mama astazi un coleg nu a stiut ce este verbul si toti au ras de el numai eu nu!
-Foarte bine, Andrei, nu este frumos sa razi de nimeni..., dar cine este acel baiat?
-Pai, ...eu...

| lalasiria a răspuns:

Sotul se intoarce, negru de suparare, de la spital unde este internata soacra. Sotia il intalneste in usa:
- Cum se simte mama?
- Mama ta este sanatoasa ca un cal, in curand va fi externata si va ramane la noi!
- Nu inteleg … Ieri medicul mi-a spus ca este pe moarte.
- Nu stiu ce ai vorbit tu cu doctorul dar mie mi-a spus sa ma pregatesc pentru ce este mai rau! rolling on the floor