| Aberdeen a întrebat:

Hey!
Ce inseamna yandere si tsundere in animeuri?

Răspuns Câştigător
| Notyourbusinesskid a răspuns:

Tsundere - cand cineva are un comportament rece si ostil fata de cei din jur, dar in inima lor sunt foarte iubitori
Ex: Taiga Aisaka ( Toradora ), Shirakiin Ririchiyo ( Inu X Boku SS )
Yandere - persoana foarte blanda, grijulie si foarte iubitoare cu cei pe care ii iubeste, deseori sunt instabile psihic facand-o sa-si arate afectiunea prin violenta
Ex: Gasai Yuno ( Mirai Nikki ), Rena Ryuuguu ( Higurashi no Naku Koro Ni )

| ryuu a răspuns (pentru Notyourbusinesskid):

Se pare ca ai raspuns mai repede.winking Raspuns Corect!winking Meriti Funda!

| XPerves a răspuns (pentru ryuu):

Ai sa-mi dai vreun anime cu Yandare? Inafara de cele mentionate mai sus si anime-ul Date a live si ma refer Yandare care sa semene cu Yuno (Mirai Nikki)

3 răspunsuri:
| Belu_Decebal_1996 a răspuns:

Yandere sunt 2 cuvinte
1.Yan (Yanderu-psihopata)
2.Dere (Deredere-iubitoare)

Japoneza, cred