| papyterier a întrebat:

Hey, imi puteti recomanda un anime sau chiar mai multe care sa fie gen romance dar sa aiba un final fericit? am vazut pana acum (Kaichou wa maid-sama, Bokura ga ita, Lovely complex si Sukitte) urasc anime-urile care se termina trist gen (Bokura ga ita)vreau sa vad unele frumoase care sa aiba si finaluri fericite big grin DAU FUNDA \(^_^)/

Răspuns Câştigător
| ayosmdk a răspuns:

Kamisama hajimemashita - poveste de dragoste intre o fata si un demon. Desi apa unele probleme totul se termina cu bine. Este o comedie romantica si e super. Este animeul meu preferat.

Inu x boku ss - la sfarsit baiatul cucereste fata, devin un cuplu, happy end

Tonari no kaibutsu kun - viata de liceu, fata super serioasa, baiat violent dar naiv, super poveste de iubire

Kobato - ar putea parea ca are un sfarsit trist dar pana la urma se reunesc, bla bla bla... in orice caz, e super

Otome yokai zakuro - Un anime amuzant si dragut. Mi-a placut...

Earl an fairy - si asta e super, baiat blond " lady-killer ", fata simpla si draguta, poveste de tip fantastic, zane etc

Kamikaze kaitou jeanne - nu pot sa explic prea bine dar mi-a placut de la inceput pana la sfarsit

Mamotte lolipop

Kimi ni todoke - este asemanator cu Sukiite ii an eu... Baiat popular, fata retrasa, evitata de toti colegii.

special A - este vorba de o fata si un baiat, cei mai buni la tot din liceu... Invata bine, stiu amandoi sa se lupte, sunt asi la sport etc.
Este foarte amuzant, despre cum fata incearca sa il invinga pe baait, care e mai bun decat ea si ajunge sa se indragosteasca de el.

Yumeiro patissiere - romantism e mai mult in sez 2... O fata inconjurata de 3 super baieti. Si ca in majoritatea animelor, fata alege baiatul cel rau

Pretear

Itazura na kiss - lol, la inceputul animeului cel mai popular baiat din scoala respinge o fata spunandu-i : Urasc fetele proaste laughing)
( aparent, fata era printre ultimii din scoala )
Se intampla multe, fata se muta cu tatal ei in casa la baiat, acesta se indragosteste de ea ( era inevitabil )
Vrea sa para indiferent, pana la urma nu mai rezista si o ia de sotie si apoi au probleme in casnicie, apare un baiat care se indragosteste de fata laughing
Totul se termina cu bine, fata ramane insarcinata, au un copil laughing

Imi plac mult animele romantice
Totusi, nu inteleg de ce in majoritatea animelor fata se indragosteste de baiatul rau ( bad boy ) laughing
Oricum, acum m-am dat pe alt gen de anime...
Daca vreodata nu ai ce face, uita-te la Kuroshitsuji ( 2 sez )
Mi-a placut la nebunie.
Sebastian e super ( Moe flowers )

| papyterier explică (pentru ayosmdk):

Mersi mult de anime-uri o sa ma uit cred ca la toate laughing si da am vazut Kuroshitsuji si da ai dreptate Sebastian este super \(*_*)/

4 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hello.
- Amagami SS (2 sez)
- Mashiroiro Symphony
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez+ 4 ep OVA)
- Myself; Yourself
- Yoake Mae Yori Ruriiro na: Crescent Love
- Itazura na Kiss
- Hana Yori Dango
- Paradise Kiss
- Nana
- Clannad (2 sez)
- Sakamichi no Apollon
- Nodame Cantabile (3 sez)

Vizionare placuta!

| Nanami利 a răspuns:

Cel mai mult mi-a placut kamisama hajimemashita.

| Sunnyツ a răspuns:

The wallflower, kaichou wa maid-sama, ouran high school host club, peach girl, strawberry panic, kanasakeru seishounen, paradise kiss(asta e gen nana), kimi kiss pure rouge.