| genifar45 a întrebat:

Hey! Sugestii de anime cu gen supranatural, horor, drama(nu e obligatoriu)? Funda happy

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diabolik lovers
Gugure-mai mult comedie romantica si supranatural.
Tokyo ghoul
Uraboku
Uta No prince sama -romantic supranatural.
Kamisama hajimemashita- romantic comedy supranatural
Kuroshitsuji
( probabil le-ai văzut, dar merge...)

| genifar45 explică (pentru anonim_4396):

Le-am văzut dar mersi oricum ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ao No Exorcist, Hellsing

| neca a răspuns:

Serial experiments lain
paranoia agent
ghost hound
Ghost Hunt
boku no pico happy

| genifar45 explică (pentru neca):

Doar pe primul nu l-am văzut happy *mă apuc acum de el.

| Hyourinmaru a răspuns (pentru neca):

Boku no pico e horror rau de tot, mama anime-urilor horror laughing

| Hyourinmaru a răspuns (pentru genifar45):

Boku no pico ai vazut?

| genifar45 explică (pentru Hyourinmaru):

XD laughing

| AncientEmperor a răspuns (pentru genifar45):

O să ai probabil o experiență destul de neobișnuită cu acest anime.

| genifar45 explică (pentru AncientEmperor):

Ummm..la care anime te referi? :o

| puppetmaster a răspuns:

Ao no exorcist
durarara
hatakaru maou sama
tokyo ghoul
strike the blood
elfen lied

| Hyourinmaru a răspuns:

Uite ce-ti recomand eu:
Blood-C
Higurashi no naku koro ni
Umineko no naku koro ni
Hellsing
Mirai nikki
Deadman wonderland
Another
Corpse party
Hell girl
High school of the dead
Atack on titan (desi ma indoiesc ca nu l-ai vazut)
Shiki
Danganronpa
Strike the blood
Kara no kyoukai
Claymore
Ayakashi
Blood+
Mnemosyne
Yami shibai
Phantom: Requiem for the phantom
Monster
Mouryou no hako

| genifar45 explică (pentru Hyourinmaru):

De la tine n-am văzut 5:Monster, Phantom, Danganronpa, Mnemosyne și Ayakashi. Recomanda-mi doua din astea. happy

| genifar45 explică (pentru Hyourinmaru):

Ghost hunt și hound nu le-ai văzut? :o

| genifar45 explică (pentru Hyourinmaru):

Sau Parasyte... xD a fost ciudat animeul ăla laughing

| Hyourinmaru a răspuns (pentru genifar45):

"A fost"? De ce folosesti si tu trecutul? Cred ca am mai vazut o intrebare in care se presupunea ca Parasyte s-a terminat, dar nu e asa big grin Mai sunt inca 12 episoade. Si de ce ti se pare ciudat? Mie mi se pare foarte bun.
Nu am vazut nici Ghost Hunt nici Ghost Hound si sincera sa fiu n-am vazut nici prea multe din cele pe care ti le-am dat, pe restul vreau sa le vad si eu. Si mai speram sa te dau nitel pe spate cu o lista ceva mai maricica dar m-ai dat tu pe spate laughing si totusi daca vrei sa-ti recomand doar doua dintre alea pe care nu le-ai vazut (desi nu le-am vazut nici eu laughing ) as zice Phantom si Monster pentru ca pe astea abia astept sa le incep si par chiar foarte promitatoare big grin

| Hyourinmaru a răspuns (pentru genifar45):

Oh god rolling on the floor am spus intr-un alt raspuns ca am mai vazut o intrebare in care utilizatorul dadea de inteles ca s-a terminat Parasyte si erai chiar tu laughing laughing laughing Sper ca-ti place, pentru ca o sa te bucuri de inca atatea episoade pe cate ai vazut pana acum :*

| genifar45 explică (pentru Hyourinmaru):

laughing