| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreun film anime fain?

Pe astea le-am vazut deja:

-Bakemono no Ko
-Byousoku 5 Centimeter
-Doukyuusei
-Evangelion (toate cele 3 filme)
-Hal
-Harmonie
-Harmony
-Hotarubi no Mori e
-Kimi no Na wa
-Kokoro ga sakebitagatte runda
-Kotonoha no Niwa
-Majokko Shimai no Yoyo to Nene
-Ookami Kodomo no Ame to Yuki
-Sakasama no Patema
-Sen to Chihiro no Kamikakushi
-Summer Wars
-Tales of Vesperia: The First Strike
-Tamako Love Story
-Zutto Mae kara Suki deshita.: Kokuhaku Jikkou Iinkai

Deci, stiti vreun film anime fain, in afara de cele mentionate mai sus?
Multumesc anticipat!

19 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Doar atat? Credeam ca am sa dau de rotita mouse-ului timp de 3 ore, in fine, nu stiu filme, poate imi sugerezi tu unulwinking

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Pai filme anime nu am vazut prea multe, dar seriale anime am vazut o gramada laughing
Stiai asta daca iti faceai si tu cont de MAL asa cum ti-am spus eu, adica te-am tot batut la cap sa iti faci, si tu tot te opui laughing

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Niciodataaa laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Asa am spus si eu despre Naruto, si uite ca am ajuns la episodul 35 si imi place la nebunie.

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Ma mai gadescwinking

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Wow, de la un NU, la un ma mai gandesc. Ai facut progrese laughing

Răspuns utilizator avertizat
| MaliciousDeath a răspuns:

Belladonna of Sadness
Angel's egg
Paprika
Jin-roh
Metropolis
Perfect blue
Akira
Millennium actress
The girl who leapt through time
Colourful
Cencoroll
Kigeki
Si incearca mai multe de la clasicul ghibli:
Princess Mononoke
Howl's moving castle
The cat returns
Kiki's delivery service
Tales from earthsea
The secret world of Arrietty

| fdhgcvnb a răspuns:

Îmi place că se strâng o groază de filme, cu sugestiile tuturor, haha!
Nu prea am ce să recomand, ai văzut deja nu numai filmele pe care aveam de gând să le recomand, dar și jumătate din lista mea cu "De văzut", lol.
Aaah, Death Billiards, Redline, Mind Game, the Black Rock Shooter OVA? Asta-i tot. :T tongue

| Mayhem666 a răspuns (pentru fdhgcvnb):

Hey, ai cont de MAL?

| fdhgcvnb a răspuns (pentru Mayhem666):

Ah, nu, din păcate. Dar s-ar putea să-mi fac totuși curând. happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru fdhgcvnb):

Daca te hotarasti sa-ti faci, poti sa ma adaugi, asta e al meu

https://myanimelist.net/profile/AnimeLover6051

| fdhgcvnb a răspuns (pentru Mayhem666):

O să țin minte. happy

| damnedwolf a răspuns:

Deci iti recomand filmele facute de gibli
Howl's Moving Castle sau Princess Mononoke astea sunt preferatele mele dar sunt o multime

ar mai fi
Sword of the Stranger
Vampire Hunter D 2 filme
Giniro no Kami no Agito
Dragon Nest: Warriors' Dawn
Captain Harlock

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Yugiohbig grinark Side of Dimensions.
Nu glumesc seria deja aniverseaza 20 de ani si filmul este incredibil.

| Vandal a răspuns:

Kara no Kyoukai este o serie de filme, sunt undeva la vreo 5 sau ceva de genul, destul de bune.
Mi-a placut destul de mult si Neppuu Kairiku Bushi Road, atat doar ca a avut un final cam sec, intr-un fel.
Nerawareta Gakuen are o poveste decenta, din cate imi amintesc, m-a surprins putin sirul eventimentelor, insa nu sunt sigur, l-am vazut acum o vreme.
Nu stiu daca iti satisface unul din acestea preferintele in legatura cu ce cauti la un film anime, dar fiecare dintre ele sunt bune in felul lor.

| AkiseAru a răspuns:

Fairy Tail: Preoteasa Pheonix (gasesti pe AnimeG)

| WeirdFrance a răspuns:

Sword Art Online: Ordinal Scale XD