| HaruArima a întrebat:

Vreau si eu cayeva anime gen actiune si horror (in afara de Tokyo Ghoul) si o scurta descriere daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

Shiki: e cu un fel de vampiri, primul episod incepe intr-un sat unde dispare o fata( nu am vazut anime-ul inca, nu pot da prea multe detalii)

Kiseijuu: niste parazitii ajung pe pamant si " poseda" oamenii, pentru a putea trai trebuie sa se hraneasca tot cu oameni. Din greseala un parazit a intrat in mana dreapta a unui elev pe nume Shinichi, ei devin prieteni si incerca sa elimine cati mai multi paraziti

Deadman Wonderland: un elev normal, pe nume Igarashi Ganta statea in clasa cand dintr-o data un om plin de sange i-a ucis toti colegii, Ganta fiind singurul supravietuitor a fost acuzat de crima in masa si trimis intr-o inchisoare privata numita DeadmanWonderland

Another: un elev nou se muta in oras si ajunge intr-o clasa unde se intaplasera multe omoruri, acolo se imprieteneste cu o fata care se presupunea a fi vinovata de acele decese

Corps Party: o clasa de 8 sau 10 persoane( nu ma tin minte exact) au cazut prin podeaua unei clase si au ajuns in scoala veche care era bantuita, acolo ei se intalnesc cu fantome si jumatate din elevi sunt omorati violent de acele fantome

Sper ca te-am ajutat! big grin

5 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Shiki : seamana destul de mult cu tokyo ghoul, creaturi similare, dar care trag mai mult spre vampirism, si mai difera atmosfera care e mai creepy si designul.
E vorba de un mic orasel, daca ii pot spune asa, unde se muta o noua familie. Totul bine si frumos, pana intr-o zi cand o fata este data disparuta. De aici totul devine mai interesant, apar cei 2 protagonisti.
Un anime horror si mai scurt : Yami shibai - prezinta mai multe povesti horror, fiecare episod avand 5 minute. (2 sezoane)

| Sakura13574 a răspuns:

Akame ga kill(Într-o lume fantastică, luptătorul Tatsumi pleacă spre Capitol pentru a câştiga bani pentru satul său înfometat şi descoperă o lume de o incredibilă corupţie, toate întinzându-se de la coruptul Prim-ministru care controlează tot ce aude Împăratul copil. După ce aproape a devenit o victimă a acestei corupţii, Tatsumi e recrutat de Night Raid (Raidul de Noapte), un grup de asasini dedicat să elimine corupţia care a infectat Capitolul, prin uciderea fără milă a celor responsabili.)
Another(Acea clasa din scoala detine un secret despre care nimeni nu trebuie sa vorbeasca… Primavara, 1998. Cand Kouichi Sakakibara (15 ani) se transfera la Scoala Mijlocie Yomiyama Nord, simte ceva nepotrivit in atmosfera clasei careia pare sa-i fie frica de ceva. Kouichi este atras de o fata misterioasa, Mei Misaki, si incearca sa o contacteze, doar ca sa afle mai multe mistere. Odata ce o face, clasa este lovita de un dezastru pe care nimeni nu si l-ar fi putut imagina! Ce anume se intampla in aceasta "lume"?)

| Barb0Senpai a răspuns:

Daca vrei ceva horror uita-te la Another!
este un anime super cu multe intorsaturi. Actiunea se intampla intr-o scoala unde in fiecare luna moare cineva din clasa nr. 3. Elevii din clasa sunt panicati si recurd la orice metoda pentru a oprii acest fenomen, ajungand chiar la...winking Oricum primele 2 episoade ti se vor parea putin plictisitoare dar dupa aceea vei intelege totul si vei urmarii anime-ul in continuarewinking

| CuloriHD a răspuns:

Elfen Lied
Mirai Nikki
Akame ga kill

| HaruArima explică:

Eu vreau unele cu design-ul si grafica mai bune