| zqxvdeea a întrebat:

Anime-uri ca Amnesia, Tokyo Ghoul, Vampire Knight, Ao No Exorcist sau 07-ghost? Sau sa fie horror/romantice? Si o scurta descriere daca se poate.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! tongue cred ca singurul anime de genul acesta pe care il stiu e akame ga kill...(un tip se alatura unei echipe de omorat criminali / alti infractori incercand sa schimbe regatul in care se afla - nu prea vad cum altcumva as putea descrie anime-ul :\ decat doar ca e cam dramatic)
ai mai putea incerca si 11 eyes sau... hmm. zetman, sau poate elfen lied. dar nu sunt asa de bune tongue nu cred ca merita sa dau si o descriere pentru ele. Oh sau C3, dar nici ala nu e asa de fain :\ sau Highschool of the dead ( 3 cuvinte laughing : apocalipsa, boobs, zombie)

ahh, sau supernatural the animation (e cu 2 frati care vaneaza demoni, mi s-a parut foarte interesant). sau poate danganronpa the animation (un grup de tineri se trezesc intr-o cladire sechestrata, de unde nu pot iesi, si sunt pusi sa se omoare intre ei daca vor sa scape de acolo. chiar merita vizionat, chiar daca sangele e cu roz tongue)

ahhh sau code geass! (graficile sunt cam naspa, dar se poate compara cu death note - in caz ca l-ai vazut -. e vorba despre un tip care primeste o putere speciala si poate controla persoanele big grin e foarte interesant storyline-u, chiar daca graficile sunt cam degeaba.)

ok, altele nu-mi mai vin laughing sper ca te-am ajutat intr-un fel; D vizionare placuta.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steins; Gate

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Am vizionat câteva episoade din Vampire Knight, din ce am văzut acolo este vorba despre două şcoli, una cu vampiri şi alta cu oameni, au aceiaşi curte, peronajele principale, dar mai ales o fată, se pare că are legătură de sânge cu un vampir, de care află pe parcursul şcolii, superbă povestea.

| Sakura13574 a răspuns:

Another
Deadman wonderland
Pandora hearts
Kuroshitsuji
Owari no seraph