| LegionarulRoman a întrebat:

Imi aduc aminte cum acum 5-6 ani(cand aveam vreo 11-12 ani) abia se lansase(la noi in tara) Bakugan.Am fost foarte entuziasmat, la fel ca si ceilalti colegi. Primul sezon mi-a placut mult.M-am uitat si la al doilea(Noua Vestroie) si mi-a placut, dar nu m-am uitat la tot(nu stiu daca m-am uitat la jumate din S 2 ). Dupa aceea nu m-am mai uitat deloc la urmatoarele sezoane(si nici la desene).

Voua v-a placut? Va mai aduceti aminte subiectul(eu mi-am adus aminte de episoade cu ajutorul Wikipedia big grin )? Teoretic,Bakugan e clasat ca fiind un anime,produs in Japonia,dar cu ceva modificari facute de vestici.

Un anime gen Digimon, Pokemon, Yu-Gi-Oh care au ca subiect central un joc.Destinat copiilor pana in 13-14 ani.

P.s: imi aduc aminte de un desene care rula cand eram la gradinita-scoala primarabig grinuel Master.Tot anime, dar cu modificari "vestice".

3 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Am urmarit primul sez, pe sarite, cat a fost la tv. big grin

La lista vin cu o completare, si anume Beyblade. Imi aduc aminte ca il urmaream la Pro TV. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bakugan e printre putinele anime-uri care nu mi-au placut. Ghinion.