| epone a întrebat:

Imi poate da si mie cineva exemple de manga/manhwa BUNE? Va rog? Si o parere?

6 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Pai ce vrei tu manga sau manhwa?

Manhwa:
The Color of Earth
Kurokami
Sun-ken Rock
Shin Angyo Onshi

http://miauti.blogspot.ro/ aici gasesti despre ele si tot ce e legat de manga-uri si manhwa-uri

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Mie îmi place foarte mult Alive. Este bine desenată şi are o poveste care te captivează repede.

| epone explică (pentru Miauti):

Esti atras/a de stilul romantic? laughing am citit the color of earth. mi-a placut. am intalnit destule intrebari extrem de asemanatoare pe TPU, majoritatea postate de persoane extrem de entuziasmate, care voiau sa intre in forta in domeniu (ma refer la orice domeniu, nu neaparat asta). daca m-as fi citit intrebarea din afara, as fi avut aceeasi parere. adevarul e ca am citit destule manga si manhwa si totusi mi se pare ca am tratat universul lor superficial. si as vrea sa vad care sunt (considerate) masterpieces din categoria lor.

| epone explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Se pare ca avem gusturi asemanatoare laughing si mie imi place alive si, recunosc, mi-a placut ca ai mentionat desenul prima oara

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Miauti):

Ai uitat de "The Breaker" şi "The Breaker New Waves". Alte două manhwa bune.

| Miauti a răspuns (pentru epone):

Nu neaparat! imi place ceea ce ma satisface psihic. Pe blog o sa vezi ca sant doar manga-uri interesante recomandate.
Iar The Color of Earth e un manhwa clasic care merita sa fie citit. Oricum am o lista MAREE de manga-uri si de aceea le pun pe Miauti.