| Ammizzu a întrebat:

Imi povesteste si mie cineva de aici desenul animat Naruto. Sau un link. Doar Naruto, nu si Naruto Shippuden.

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

E anime* nu desen animat.
Şi rezumatul îl ai pe wikipedia.
Dacă vrei să îl vezi, e pe anime.kage.ro

| NgrMdx a răspuns:

E un anine interesant despre un băiat de nume Naruto Uzumaki care este un ninja adolescent, imprevizibil și hiperactiv, care este într-o constantă căutare de cunoaștere, visând să devină Hokage, un ninja recunoscut ca cel mai puternic dintre toți și liderul satului.
Mai multe poţi afla de pe Wikipedia sau alte site-uri. happy

| Mirunikuuu a răspuns:

In primul rand : Naruto NU E DESEN ANIMAT! E UN ANIME!
si in al doilea rand :
Cu 12 ani inainte de inceputul seriei, o creatura mistica, Demonul Vulpe cu Noua Cozi, a atacat satul Konoha, omorand multi shinobi. Pentru a o opri, conducatorul satului, al Patrulea Hokage, si-a sacrificat viata sa sigileze Vulpea in interiorul lui Naruto pe vremea cand era doar un nou-nascut. Datorita acestui lucru, el a avut o copilarie cruda si singuratica deoarece satenii vedeau doar Vulpea cand se uitau la Naruto si se temeau de el. Visul lui este sa devina Hokage, pentru a castiga increderea si respectul satenilor, dar pana sa isi implineasca visul el trebuie sa absolve Scoala de Ninja si apoi sa isi continue antrenamentul cu noii lui coechipieri Sasuke Uchiha, ultimul dintr-un clan puternic, si Sakura, fata visurilor lui Naruto, indrumati de sensei-ul lor Kakashi

| pumba875 a răspuns:

Gasesti toate informatiile de care ai nevoie pe Narutopedia.com,dar trebuie sa stii engleza (site-ul este in engleza).In orice caz, eu iti sugerez sa vizionezi anime-ul ca sa intelegi povestea.Merita!happy