| Aggares a întrebat:

Îmi puteți spune câteva anime-uri gen "Oda Nobuna no Yabou"? Adică să fie in eviul "mediu" cu războaie, bătăli, înțelegeți voi.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| AnaMariaJRock a răspuns:

The Heroic Legend of Arslan
Arslan Senki
Hakuoki
Kingdom (povestea e geniala, dar... animatiile sunt de calitate proasta, eu am citit manga care e desenata minunat)
Eu nu am vazut prea multe asa ca : https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Historical_anime_and_manga

Sper sa iti placa happy

| Aggares explică (pentru AnaMariaJRock):

M-am uitat la "Op de la Kingdom " eh nu e destul de rau mise pare mai mult ca e un joc de cat un anime "Adica personajele parca ar fi dintr-un joc " ai inteles tu, o sa il urmaresc sa vad cum e, oricum mersi.; d

4 răspunsuri:
| RorySan a răspuns:

Incearca akame ga kill

| Sakura13574 a răspuns:

Arslan senki

| Aggares explică:

Mersi si voua Laura si Nishi; D.