| FunKyPunKyGirl a întrebat:

Imi spuneti bancuri? funda la cel mai amuzant banc.

Răspuns Câştigător
| bya_7051 a răspuns:

Doi politisti:
- Ba, Vasile, ce tremuri asa, ba, ce ai patit?
- Am stat putin in frigider.
- De ce, ba?
- Pai, sefu-, nu ne-ati zis ca politaii trebuie sa aiba singe rece?
Merg doua broscute prin desert,si se intalnesc in varful unei dune de nisip:
-Ciao soro, unde mergi?
-Aiurea, soro
-Hai pe aici ca-i mai aproape.
BANC SEC:
La miezul noptii, in lumina orbitoare a soarelui, se aud trei impuscaturi de cutit.Victima avea frunte lata si pantaloni de aceeasi culoare.
Nimeni si Prost au ajuns la mare. Se duc sa faca baie:
Nimeni se inneaca! Prost suna la Salvamar:
-Ba, se inneaca Nimeni!
-Ba, tu esti prost?
-Da ma, eu sunt!
Un ohm disperat se adreseaza unui alt ohm de pe strada :
- Nu va suparati! Spuneti-mi va rog unde este fabrica de paine.
- Nu ma supar. Este langa fabrica de confectii.
- Si va mai rog sa-mi spuneti unde este fabrica de confectii.
- Langa fabrica de paine.
{Ohmul nostru nervos intreaba :}
- Bine mah, da fabrica de paine si cea de confectii unde le pot gasi?
{civilul foarte calm :}
- Una langa alta!happy
Doua bufnite stau pe o creanga
Una:
- Buhuhu
Cealalta:
- Da' buhuhu la mama ta, ca m-ai speriat.
Un om foarte gras statea in fata unei gradinitze de copii. La un moment dat vine la el o educatoare si-l intreaba:
-Nu va suparati, asteptati un copil?
Ca replica, barbatul gras spune:
-NU...asa sunt eu mai gras!
Merge Bula la posta si ii spune postasului
-Nu va suparati, astept o scrisoare!
-Nu ma supar, asteptati!
Trei lilieci pe o creanga, doi cu capul in jos, unul cu capul in sus. unul din cei cu capul in jos zice: "Uite ma, asta iar a lesinat"!

4 răspunsuri:
| IuliaJuly13 a răspuns:

Un student ia nota 4 la examenul Logica si ii propune profesorului:
- Daca va pun o intrebare logica si nu-mi raspundeti imi mariti nota?
- Profesorul: Da.
- Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal si totodata ilogic si ilegal?
Se gandeste profesorul... nu stiu, si ii mareste nota.
Studentul raspunde: - Ca dvs aveti 60 de ani si sunteti casatorit cu una de 24 - este ilogic dar legal;
ca sotia dvs are un amant de varsta ei - este logic dar ilegal;
ca dvs ii mariti nota amantului sotiei - este si ilogic si ilegal.

Un snitel statea pe marginea drumului la soare.
La un moment dat trece in fuga o felie de paine ingrozita.
Snitelul isi intreaba colega ce a patit, la care painea ii striga ca e fugarita de doi moldoveni si ca ar fi bine sa o ia la fuga.
Snitelul speriat o ia la fuga.
Dupa vreun kilometru se opreste snitelul si zice:
-Ce fraier sunt! astia inca nu au auzit de mine!

Daca iti latra cainele la usa din spate si nevasta tipa la usa din fata, cui dai drumul prima data?
-Cainelui, normal, ca el o sa taca dupa ce intra.

Sotia spune:
-Vai, ce ploaie! Dupa asta tot ce e sub pamant o sa iasa la suprafata!
La care, sotul iritat zice:
-Musca-ti limba! Abia acum o saptamana am ingropat-o pe soacra mea!

Bula, imbracat in negru, se intalneste pe strada cu un prieten.
De cum il vede, acesta il intreaba:
- Ce s-a intamplat Bula?
- Iaca mi-a murit soacra.
- Condoleante! Era bolnava, saraca?
- Nu.
- Atunci cum s-a intamplat?
- Am trimis-o la piata sa ia cartofi, sa facem o mancarica, s-a impiedicat, a cazut, s-a lovit la cap si...a murit.
- Si ce ati facut?!
- MACAROANE CU BRANZA!

O blonda suna la informatii CFR:
-Nu va suparati, cat face trenul de la Bucuresti la Tulcea?
Centralista:
-O clipa...
Blonda:
-Multumesc!

| NewFeel a răspuns:

Ce il enerveaza pe Boc? Cand nevastasa ii pune cheile pe frigider laughing funda?

| Analy a răspuns:

Gegel plange pe hol.Doamna il intreaba :
-Gigele, de ce plangi?
-Un copil mi-a daramat placinta
-A fost cu intentie?
-Nu, cu branza.

| alex_9656 a răspuns:

Cum a scapat bula de cancer?
A murit de SIDA.