| teo530 a întrebat:

Neaţa TPU! Întrebare pentru cei care au văzut anime-ul tokyo ghoul: cum au apărut ghoulii?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu se precizeaza in manga.
Singurul lucru care se precizeaza este modul in care au aparut combinatiile de ghouli (ex Kaneki sau cei cu un singur ochi) sau cum pot sa devina mai puternici, care este nivelul lor de putere si cum pot unii oameni sa devina ghouli (ex Kaneki ).

Kaneki a fost transformat in ghoul daca vrei sa spui asa dar in manga sunt si copii care se nasc jumatate ghoul jumatate om intrucat au un parinte om si unul ghoul. Ti-as da mai mult spoil dar lasa asa... E pacat sa ratezi chestii faine.

| teo530 explică (pentru RainmakerX):

Poţi să-mi spui că sunt la zi cu anime-ul, adică am văzut şi ep 3 sez 4.

6 răspunsuri:
| WeebGodAkane a răspuns:

Nu stie nimeni. Ghouli au aparut la fel ca oameni... Ce intrebare de rahat... daca ai vazut anime-ul si manga e clar ca nu spune cum au aparut

| teo530 explică (pentru WeebGodAkane):

Eşti tu de rahat, eu doar am întrebat ceva la care mă gândeam de când am început acest anime. Nu am văzut manga, doar anime-ul.

| WeebGodAkane a răspuns (pentru teo530):

Kk, sorry pentru raspunsul ala... Eram nervos, dar serios, cine sa stie? Nu e ca si cum creatorul tokyo ghoul ar raspunde...

| teo530 explică (pentru WeebGodAkane):

E nu-i nimic, toţi mai avem zile proaste. Mă gândeam că poate în manga e originea şi e cineva care a citit-o. Ar putea fi şi creatorul pe aici de ce nu?

| teo530 explică (pentru teo530):

Nu mă aşteptam să ştie cineva că nu ai de unde şti dar am întrebat aşa mai mult să-mi iasă mie asta din cap. Acum mă întreb dacă va arăta originea ghoulilor.