| YahOOzOOp a întrebat:

Niste intrebari care va solicita putin mintea...

1. Daca de la inot se slabeste, unde gresesc
balenele?
2. Daca uleiul de porumb se face din proumb, cum
este cu uleiul de corp?
3. Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar
orice, de ce nu si interiorul tubului?
4.De ce nu suna ocupat cind gresim numarul?
5.De ce iti trebuie programare la clarvazator?
6. Daca azi sint zero grade, si miine e de doua
ori mai frig, cit de frig va fi miine?
7.Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu
spatele?
8.De ce morcovii sint mai portocalii
decit portocalele?
9.De ce oamenii te cred pe cuvint cind le spui
ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar
cind le spui ca aceasta banca a fost proaspat
vopsita, cred ca glumesti?
10.De ce sucul de lamiie este in mare parte din
ingrediente sintetice, pe cind in solutia de
spalat vase este zeama de lamiie adevarata?
11.De ce Tarzan nu are barba?
12. Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar
li se pare?
13.Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?
14.Cum se impacheteaza bilutele de polistiren
cind vrei sa le trimiti pachet?
15. Exista alt cuvint pentru cuvintul "sinonim"?
16.De ce nu exista mincare pentru pisici cu gust
de soareci?
17.Cum ar arata scaunele, daca am avea genunchii
la spate?
18.De ce femeile nu merg niciodata singure la
WC?
19. Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna
calda. De unde stie termosul cind e vara si
cind e iarna?
20. Daca absolut nimic nu se prinde de teflon,
atunci cum ramine teflonul lipit de tigaie?
21.De ce un magazin cu program non-stop are
lacat la usi?
22.De ce "prescurtare" e un cuvint atit de lung?
23.De ce in Statele Unite, pentru injectia
letala, se folosesc ace sterile?
24.Eschimosii orbi au ciini de sanie dresati
pentru orbi?
25.De ce in avioane se impart veste de inot, in
loc de parasute?
26. Un sofer care lucreaza pe masini de
dezapezire, cum ajunge dimineata la servici?

Spor la raspuns... FUNDA SI VOT!

5 răspunsuri:
| TheGrayWolf21 a răspuns:

15.da exista asemanator identic
19. este programat sa identifice caldura si frigul din exteriorul lui
21.sa nu intre hoti
22. asa e el
23.sa fie curat mortul ca sa ne li se depuna dosar penal ca au folosit ace ne sterilizate
24.nu caini au iun instinct foarte dezvoltat si gasesc drumul dar cei mai multi eschimosi merg cu prieteni
25.pentru ca de cele mai multe ori cu avionu se calatoreste peste ocean si in cele mai multe cazuri se prabusesc pe apa si nu poti sa ai si parajuta si vesta asa ca daca cazi pe apa faci 1 vanadaie si poti sa inoti la suprafata(daca ai vesta) daca aterizezi cu o parajuta scapi de vanataie dar te ineci(daca ai parajuta)

| CenturyChild a răspuns:

1. Slabesc dar nu vezi tu
2.Pai uleiului de porumb ii s-a zis ulei de porumb ca sa se stie din ce e facut (e logic ca nu dai porumbul cu ulei) si la uleiul de corp sa se stie pentru ce se foloseste.
3.Pentru ca nu lipeste orice
4. Este o lege a lui murphy
5.Pentru ca e om si are nevoie de un program (stai la coada)
6.0 grade
7.nu
8.ca asa i-a facut natura
13. cu viteza luminii stinse

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

11.De ce Tarzan nu are barba?
Pentru ca facea trafic de biguri Gillette. Atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti raspund la intrebarile 3 cea cu superglue, 4, numarul ocupat la telefon, 7 cea cu taxiu, 13 intunericul, 15 sinonim, 16 mancare cu soareci, 23 injectia letala cu ace sterile:
3. superglue nu se lipeste in tub deoarece solventul care se usuca instantaneu nu ia contact cu aerul
4.nu este telefon cu senzori cerebrali ca sa stie ca noi am gresit numarul de telefon
7. taxiul consuma de 2 ori mai multa benzina/gaz/motorina daca mai merge si inapoi, dupa ce a mers inainte
13.intunericul nu se deplaseaza cu o viteza din cauza ca nu este un fenomen fizic, cum sunt lumina si sunetul de exemplu
15.asemanator
16.nu se face mancare cu carne de soarece din cauza ca soarecii intra foarte repede in descompunere si le pute carnea in timp ce se amesteca cu restul ingredientelor
23.nu se folosesc ace de mai multe ori pentru ca microbii care transmit bolile care se afla pe ace pot face animalul sa moara din alta cauza decat continul injectiei eutanasiatice
Sper sa primesc funda ca am raspuns primul, chiar daca nu la toate intrebarile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ca ti-am raspuns la mai mult de jumate nici funda nu dai ca doar esti romanca.