| StefanCS a întrebat:

Fara raspuns

1. De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?

2. De ce soldatii Kamikaze purtau o casca?

3. De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte?

4. Care este sinonimul cuvantului " sinonim"?

5. De ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?

6. Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie?

7. De ce balerinele merg mereu pe varfuri? Nu ar fi mai simplu sa angajeze balerine mai inalte?

8. Vreau sa imi cumpar un bumerang nou. Cum pot sa scap de cel vechi?

9. De ce localurile deschise non stop au incuietori?

10. De ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre?

11. Cum poate avea Donald nepoti daca nu are frati sau surori?

12. Adam avea buric?

13. Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?

14. Cand faci fotografii cu Mickey la Disneyland, omul din interiorul lui Mickey zambeste?

15. Cand o masina merge, aerul din interiorul pneului se invarte?

16. Daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra?

17. De ce nu castiga ghicitoarele la 6 din 49?

18. Cum se va numi epoca care va succede epoca contemporana?

19. Daca despre o femeie se spune atunci cand nu este moarta ca este vie, de ce nu face struguri?

20. Cum se traduce "Ziua Pacii" in engleza fara sa sune vulgar un romaneste?

21. Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?

22. Daca uleiul de porumb se face din proumb, cum este cu uleiul de corp?

23. Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar orice, de ce nu si interiorul tubului?

24. De ce nu suna ocupat cind gresim numarul?

25. De ce iti trebuie programare la clarvazator?

26. Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine?

27. Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?

28. De ce morcovii sunt mai portocalii decit portocalele?

29. De ce oamenii te cred pe cuvant cand le spui ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar cand le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita, cred ca glumesti?

30. De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?

31. De ce Tarzan nu are barba?

32. Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar li se pare?

33. Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?

34. Cum se impacheteaza bilutele de polistiren cand vrei sa le trimiti pachet?

35. Exista alt cuvant pentru cuvantul "sinonim"?

36. Cum ar arata scaunele, daca am avea genunchii la spate?

37. De ce femeile nu merg niciodata singure la WC?

38. Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna calda. De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?

39. Eschimosii orbi au caini de sanie dresati pentru orbi?

40. Un sofer care lucreaza pe masini de desapezire, cum ajunge dimineata la servici?

41. Daca penisul se micsoreaza la apa rece, de ce nu se mareste la apa calda?

rezolva pana la cat poti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Pentru ca e mai lung decat scurtare.
2.Ca să nu moară înainte de a-și termina misiunea.
6. poate nu e lipit. poate e sudat smug
7. sa fie mai gratioase, picioarele par mai frumoase
8. il arzi.
9. poate vin aia cu deratizarea.
11. poate are copii si copii au copii. asa Donald e bunic si are si nepoti.
12. poate da, poate nu.
13. de smecher.
14. nu, ca e criza.
16. se topeste pana jos.
19.pentru ca "vie" are mai multe sensuri
20. peace day. sau the day of peace.
21. nu sunt grase, asa e structura lor. au oase mari

gataaa. sunt preaaaa multee. nu mai poot laughing
ceau.

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Uite care sunt raspunsurile mele:

1.Deoarece cuvantul ''prescurtare'' (de ex. ''Educatie'' e ''Edu.'') vrea sa ne ajute ca sa nu rostimi tot cuvantul, dar din pacate el e lung si nici nu are o prescurtare...

2.Deoarece ei credeau ca le aduce noroc in lupte

3. Pai poate ca acei detinuti sunt bolnavi de boli cronice care sunt incurabile...si chiar daca e in inchisoare trebuie sa se respecte igiena (daca nu se respecta vor fi amendati)

4. Sinonim nu are sinonim

5. Exista! In acest an (adica in 2011) va aparea in supermarketuri asa mancare pentru pisici

6.Pai daca tigaia are ulei in ea, telefonul normal ca este lipit de tigaie

7.Nu! Deoarece daca stau pe varfuri par mai gratioase si mai elegante...In + tu te-ai duce la un spectacol daca ar fi acolo niste ditamai balerinele, inalte de 2 metri? eu sincerea sa fiu nu!

8.Sa-l arzi sau sa-l arunci la gunoi. Sa nu-l arunci de pe balcon ca atunci se va intoarce la tine!

9.Ca sa nu fie sparte! normal! dar unele au si pasnici:smug

10.Pentru ca atunci cum s-ar urca pasageri in avion? pai asta e...nu se poate!

11.Pai poate avea nepoti vitregi sau nepoti mai indepartati

12.Normal ca avealaughing

13.Deoarece se crede sexy!

14.Nu tot timpul...deoarece costumatia in sine (capul) are gura care zambeste...

15.Nulaughing

16. Nu se poate! Deoarece pisica nu cade mereu in picioare...

17.Trebuie sa ai mult norocsmug

18. Epoca moderna

19.Ce struguri visezi? tu faci struguri? sau esti mort? laughing

20.Peace Day?

21.Balenele au multa grasime in organism...si de aia sunt mai plinutesmug

22. HaHa... Uleiul de corp 100 % nu este facut dintr-un corplaughing

23.Deoarece in ineriorul tubului e un fel de plastic ultrarezistent!

24.Pentru ca la orice numar ai suna o sa raspunda cineva...

25.Deoarece in ziua de azi e la moda cu programare!

26.Tot 0 grade!

27.Normal ca nu! ca tot consuma benzina!

28.Deoarece au mai multe vitamine

29.Deoarece faza cu ''banca vopsita'' nimeni nu o mai credelaughing

30.Deoarece in solutia de spalat vase e pusa lamaie numai ca sa-i dea un miros mai placuthappy

31.Deoarece oamenii de mai demult se ingrijeau si pe atunci nu era asa de la moda barba ca si in aces an

32.Doar li se pare.

33.1.000.000.000.000 Kilometri intr-o secunda laughing

34.Intr-un pachetsmug

35.A mai fost intrebarea asta! Nu!

36.Straniu:*

37.Deoarece asa e la moda! La baie trebuie sa mearga mereu cel putin 1 in plus ca sa-i tina companie la cealalta.

38.Pai depinde cum il programeaza omul laughing

39.Nu! Toti eschimosii au cel putin 8 caini!

40.Dezapezit?

41.nu stiu...eu is fata nu baiat::::deci::::sorry laughing

Aleluia! Am terminat::happy

| AnaEindragostita a răspuns:

*se face ca ploua*

| ksn25 a răspuns:

1. Pentru ca si cuvantul "scurtatura" este lung.
2. Ascultau si ei radio pana ajungeau la destinatie.
3. Ca sa moara curat.
4. Sinonim.
5. Pentru ca nici soarecii nu au mancare cu gust de pisici.
6. Se iubesc prea mult, nu pot sta unu fara altul.
7. Se vede fundu mai bine.
8. Arunca-l spre tine!
9. Usile nu pot veni fara incuietori...
10. Nu exista avioane negre.
11. Parintii lui nu se grabesc.
12. Nu, buricul il avea pe Adam.
13. Pentru ca e Superman, daca era doar MAN avea chilotii sub pantaloni.
14. Daca ii dai bani multi.
15. Doar cand masina este in miscare.
16. O sa cada pe laterale.
17. Nu au noroc.
18. Epoca epocilor.
19. Nu este de rasa.
20. Peace, Day.
21. Ele mai mult plutesc.
22. Nu l-am gustat...
23. Atunci nu ar mai fi super...
24. Pentru ca numarul acela nu vorbeste cu altcineva.
25. Pentru ca in ziua in care vrei tu sa vi nu se poate face programare.
26. 2 x Zero
27. Numai daca soferul este beat.
28. Depinde cum te uiti la ei.
29. Depinde ce fel de banca.
30. Nu am gustat sa vad daca e lamaie adevarata.
31. Mergea des la salon.
32. Mai mult de 80 nu traiesc.
33. Depinde daca sunt radare.
34. Cu mare grija.
35. Minonis (Citit invers).
36. Tot cu 4 picioare.
37. Una trebuie sa tina de WC.
38. Datorita lui Busu.
39. Nu, dar si cainii erau orbi.
40. Nu lucreaza doar unu, sunt mai multi.
41. Nu toata lumea are centrala.