| SiNdRoM4LiFe a întrebat:

Ok....probabil ca intrebarea asta v-ati pus-o cu totii la un moment datbig grine ce nu a incercat nimeni sa fie un supererou? poate ca o sa spuneti ca trebuie sa ai superputeri sau ceva de genu dar sunt supereroi care nu au:ROBIN,HAWKEYE,GREEN-ARROW, BATMAN SAU THE PHANTOM.

14 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Cum mai ramane cu cei vechi care nu stiuau arte-martiale. Zorro, Aguila Solitaria, Kaliman...

Oricum nu mai vb de "The Watchmen" in care eroii chiar omorau criminalii si nu tineau cont ca se aflau oameni nevinovati in fata glontului.

Astia da eroi!

Si DA e simplu sa fi erou. dai tel la 112 si salvezi o viata. Si nici nu tr sa stii karate, sau sa ai gadget-uri de ultima ora.

| SiNdRoM4LiFe explică (pentru Miauti):

Booon....deci zorro manuia sabia la perfectie, agulia solitaria era un razbonic de nentalnit iar kaliman si watchmen aveau superputeri! dar oricum eu ma refeream de ce nu a incercat nimeni sa fie un erou?

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Nu, nu au super-puteri, dar sunt oameni normali, bine antrenati, si care au patit ceva in trecut, care le-a schimbat stilul de viata.

| SiNdRoM4LiFe explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Ori si cine cu o conditie fizica buna se poate antrena in mma:ai nevoie de arte martiale, putin parkour ca sa poti sa scapi de politie si ai nevoie de putina minte

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru SiNdRoM4LiFe):

Nu-i adevarat. Daca stii parkour/arte martiale/ si daca ai minte, asta nu inseamna ca poti deveni un super-erou. Cu asta te nasti. Sau o faci atunci, cand vrei sa te razbuni, si vrei sa fi foarte puternic. Niciodata, nu o sa te ajute parkourul, artele martiale si gandirea, in a deveni un super-erou. Trebuie sa stii exact ce sa faci.

| SiNdRoM4LiFe explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Document yourself:ai nevoie si de ce am spus eu

| SiNdRoM4LiFe explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Nu cred ca ar incerca orice om care nu stie sa se bata sau sa fuga, deci

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru SiNdRoM4LiFe):

*FACE PALM*, dar nu asta este esentialul. Degeaba ai toate talentele alea daca nu sti sa le folosesti. Si chiar daca ai stii, crezi ca ai rezolva ceva? Ai risca sa primesti un glont in cap. Nu toate lucrurile sunt exact ca in desene.

| SiNdRoM4LiFe explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Aci nu ma referea neaparat la eroi in pijamale ca captain america care e cu toata dovada penibil

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru SiNdRoM4LiFe):

laughing))), da te refereai la eroi cu totul opusi aluia. Dar ti-am zis, ca nu toata lumea care s-ar antrena pentru asa ceva, ar putea deveni. Daca ar fi vreo 10 milioane din populatia noastra, dornici sa faca asta, vreo 100-150 ar fi capabili, sa ajunga un super-erou mult mai slab ca Robin.

| SiNdRoM4LiFe explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Aici ai dreptate! dar macar au incercat!

| товарищ a răspuns:

Super erou e si Nea Vasilica de peste drum deoarece a salvat o pisicuta din pom. Si eu pot fi supereou ma duc in casa cuprinsa de flacari a unor oameni necajiti si bla bla bla, ma felicits primaru`, bla bla bla. happy

| qAleexa a răspuns:

Nu putem sa fim super eroi pentru ca 99% din populatie nu poate sa se apere singura si plus mai este si frica. Teama de a nu intra in belele si teama de a fi ucis. Daca cineva incearca sa iti ucida un amic si este inarmat acum sincer. Chiar ai sari in fata la pusca? Mai ales in Romania. Toti se dau mari ca te ucide si injura ca jmecheri dar daca ii intalnesti in real si le arati un deget, fac pe ei oh go on. Putem fi eroi doar daca dispare lasitatea din noi.winking