| Criss_1962 a întrebat:

Oricat as incerca, nu pot sa-mi gasesc numarul norocos. Al vostru care este si cum mi-l pot descoperi?

Răspuns Câştigător
| Patry a răspuns:

Buna, Criss!

Numarul norocos al tau nu inseamna sa il aduni asa de ex esti din din 12.12. 1992 anul din care esti nascuta se va schimba. Numarul tau norocos este data in care ti se intampla cele mai multe faze frumoase, in care te simti bine etc.

Numarul meu norocos e 1900. Sper ca te-am ajutat! tongueaa!

12 răspunsuri:
| CiocolataCuAlune a răspuns:

Numarul meu este 9. Uite cum ti-l poti calcula:sa presupunem ca data ta de nastere este 12.12. 1992, atunci calculam 1+2+1+2+1+9+9+2=27,apoi adunam cifrele numarului pana obtinem un numar de o cifra.Aceea cifra este numarul tau norocos. Funda?

| dαɴЗ a răspuns:

2. Pentru ca : 9.08. 2001 = 9+0+8+2+0+0+1=17+2=19+1=20=2+0=2. Incearca si tu tongue.

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Pai numarul norpcos se ia dupa data de nastere sa iti explic:
Eu m-am nascut pe 05, 11. 1996. Si se procedeaza astfel: 0+5=5(ziua),1+1=2(luna),1+9=8,9+6=15(anul),asa apoi:
5+2=7(ziua plus luna de nastere)9+6=15(sase vine de la 15 care l-am adunat 1+5)...prin urmare va da 7+6=13 (de mai sus, esti fata desteapta si cred ca te-ai prins), asadar si prin urmare numarul meu norocos este 4(de la 1+3)

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Pai numarul norpcos se ia dupa data de nastere sa iti explic:
Eu m-am nascut pe 05, 11. 1996. Si se procedeaza astfel: 0+5=5(ziua),1+1=2(luna),1+9=10,9+6=15(anul),asa apoi:
5+2=7(ziua plus luna de nastere)1+6=7(1 de la 1+0 si 6 de la 1+5)...ca prin urmare mai raman de adunat 7+7=14 si 1+4=5
Nr meu norocos e 5!
Scuze mai sus a fost o greseala!

| MeGustaaa a răspuns:

| ๓ยเ a răspuns:

6.
15.05.2002 deci. faci 1+5+0+5+2+0+0+2=15 1+5=6

| MyChemicalRomance a răspuns:

Al meu e 13, nu are ceva de calculat, dar imi aduce noroc...am adunat literele din numele meu cu linterele primei" iubiri" sa zic asa.big grin

| cucaracia a răspuns:

Numarul meu norocos e 15. nu l'am calculat intr'un fel anume, pur si simplu imi aduce noroc...
@CăpşunicăCuFrişcă ...am observat ca la tine 1+9=8... n'am mai auzit teorema asta pana acum

| katty_6203 a răspuns:

Al meu numar e 3

| OoOsofiaOoO a răspuns:

Numarul meu norocos este 24 este ziua in care m-am nascut. Poti sa iti alegi ori ce numar eu mi-am ales numarul zilei in care m-am nascut

| ReE a răspuns:

Iti scrii data de nastere de exemplu 5-02-1998 si le aduni 5+0+2+1+9+9+8=34 si pe urma le aduni se pe acestea 3+4=7 doar ca inlocuiesti cu data de nastere a ta incearca numarul meu este 8

| mihutz_9135 a răspuns:

Al meu e 6happy