| cucaracia a întrebat:

Pana si wikipedia. http://i.imgur.com/Vf8Z0.png

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Cucaracia!
Site-ul "Wikipedia" este intr-adevar foarte util, dar din pacate, din lipsa de fonduri si oameni, nu prea are cum sa verifice toate postarile. In primul rand, ele sunt in foarte limbi si dupa cum spuneam, nu exista resurse financiare, deci nici oameni care sa verfice corectitudinea materialului/gramaticii/punctuatiei etc.
De asemenea, de obicei, daca materialul prezentat nu este de marca romaneasca (ma refer la cantareti, castele, scriitori, orase etc.), vei observa ca sunt mai multe detalii cand dai ca postarea sa fie in Engleza decat in Romana.
Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea.
O zi buna!