| 拉维尼亚 a întrebat:

Pentru cei care s-au uitat la Death Note: Cum se termina animeul? Moare L sau Light? Povestiti-mi pe scurt. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Moare L, după ce-l fraiereşte Light.Sad moment.
*manly tears*
Light, de asemenea, moare după ce Ryuk îi scrie numele în carnet.Ai putea să urmăreşti-l şi tu.Nu-i aşa o pierdere de timp.

| ???? explică (pentru MaliciousDeath):

Am vazut deja mai mult de jumate, la episodul 23 sunt si m-a impresionat de la primul episod. L-am vazut si acum 6 ani dar numai sfarsitul si filmele pe Animax. Eram foarte curioasa sa stiu cine moare deoarece Light si L gandesc la fel

| MaliciousDeath a răspuns (pentru ????):

Eu un anime şmecher,şi destul de cunoscut.Mi se părea ciudat gândul că nu l-ai văzut deja.
Şi eu l-am urmărit tot pe Animax, împreună cu filmele, acum câţiva ani.Şi da, ai dreptate.L şi Light gândesc aproape la fel, lucru care duce la decesul amândurora.

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Moare L si apare un nou geniu detectiv. Near.

| Lamaitzza a răspuns:

Da,Light moare este invins de acel " R" parca. Nu prea pot sa iti zic multe ca l-am vazut de mult si nu mai tin mintebig grin dar stiu ca moare, invins de pustiul cu par alb.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Moare Light după ce-şi cam pierde minţile, împuşcat parcă într-un depozit, zăcând după ce a fugit pe nişte scări, dacă-mi amintesc bine.
Dacă vrei să vezi scena, here:
http://www.youtube.com/watch?v=0iUEp1errec