| Cap0ne a întrebat:

Ce Parere Aveti Despre Death Note?
Dar Despre L si Light?
Fundahappy.

Răspuns Câştigător
| Cezar a răspuns:

Death Note e un anime superb. Deci e un geniu cel care a inventat acest anime, mă gândesc şi eu uneori daca ar fi posibil aşa ceva în viaţa reală laughing.
L e tipu misterios am rămas mască de acel tip si cum se comportă... iar Light e tipul deştept o putut să păcălească multe persoane ca să nu îl prindă, dar are o inimă crudă şi doreşte să devină un " ZEU " dar e imposibil acest lucru..doreşte să nu mai existe rău pe pământ.dar pământul fără rău sau bine nu e posibil.
Super anime-ul păcat că sunt puţine episoade, am văzut si filmul Death Note, superb şi filmu happy

| Cap0ne explică (pentru Cezar):

Imi poti spune te rogin filmul "L Change the World" ce se intampla daca l-ai vazut?big grin.

| Cezar a răspuns (pentru Cap0ne):

Păi filmu e la fel ca şi anime-ul numai că sunt doar părţile interesante.
Îţi recomand să te uiţi. tongue

5 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Spre deosebire de altii care-l ridica la cer, eu privesc acest anime cu un ochi critic si recunosc atat locurile in care exceleaza cat si posibilele defecte.
Death Note este totusi un anime foarte bun. Mie insa imi pare ca in anumite momente, este usor tras de par. Este de exemplu o scena in care Light scrie pe o bucatica de hartie din carnet aflata intr-o ascunzatoare in ceasul de la mana, deci mica, in propriul sange cu un ac, pe care poate sa-l tina cu doua degete maxim, in timp ce ceasul este cu fata in directia opusa lui, deci scrie pe dos, si nici nu are cum sa vada ce scrie. Oricat de geniu ar fi, asta e un pic cam mult.
Death note se concentreaza pe lupta intelectuala a lui L si Light (la inceput). Aceasta batalie este excelent gandita si realizata si este elementul la care acest anime exceleaza, prin planuri gandite pana la cel mai mic detaliu, manipulari si secrete. "stiu ca stii ca stiu" descrie perfect acest anime. Daca poti sa treci cu vederea faptul ca uneori este un pic trasa de par aceasta lupta (ceea ce poate nu e prea dificil), este un anime excelent. De asemenea, animatia este grozava.

| cosmina92 a răspuns:

Este waw. Este primul anime care a lasat un ser puternic, un ser format din multe sentimente. Am fost uimita de acest anime. "Este un geniu cel ce a realizat acest anime! "

| vlad9626 a răspuns:

Am vazut doar Dath Note si este super merita vazut...