| GMpescar a întrebat:

Sall! imi puteti da niste tutoriale de magie (trucuri) cu carti?
va rog!
dau funda + vot pentru cele mai bune si cele mai multe!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze, dar nu ma lasa sa afisez link-urile( offf...) Asa ca iti zic:scrie pe google treucuri de magie si apoi de pe alea de acolo. Dar pe primul link explica mai bine. happy

| KanekKi a răspuns:

Sal'tare am trucuri cu ce vrei tu explicate
http://www.youtube.com/watch?v=2tN9DxgA9S8 o sa gasesti mai multe, de fapt cam doarte multe baftaaaa

| KanekKi a răspuns:

Daca iti plac funda sunt foarte interesante

| DolsePapusik a răspuns:

Un magician nu isi dezvaluie nici o data secretele laughing

| DenisaIonita a răspuns:

Luati doua carti sa zicem as. un as de rosu sau unu de negru. tineti asul de negru in spatele celui de rosu perfect si aratati doar cartea de rosu. apoi pocniti din degetele in care tineti cartile si cartea de neagra din spate va aparea in fata si cea de rosu va fi in spate.defapt cartile vor face schimb intre ele. cu degetul din fata trageti cartea de rosu in jos si o aduceti in spate... exact cum pocniti din degete...

Cateva sfaturi:

Chinuiti-va cat mai mult ca va iesi...
Incercati sa nu aratati cele doua carti persoanei.
NU faceti acelasi truc de mai multe ori in fata unei persoane...

Amesteci un pachet de carti (52 bucati) perfect de 8 ori la rand, iar dupa a 8-a amestecare le gasesti in ordinea care au fost inainte sa le amesteci prima oara.(http://www.youtube.com/watch?v=7lNk7bfkFq8)

Pune-ti colegul se ridice o carte (de joc) in sus, pune-o a 10-a, apoi arunca cu cartile si pe cea de-a 10-a arunc-o intr-o parte. Chestia asta se face cu ochii inchisi. Apoi deschizi ochii si iei cartea pe care ai aruncat-o intr-o parte.