| Katakimiku a întrebat:

Dau
Imi puteti spune trucuri cu carti de joc? Cele mai bune trucuri primesc

Răspuns Câştigător
| coloor a răspuns:

Va trebui sa rupeti doua carti. Cel mai bine ar fi ca tot timpul cand doriti sa faceti astfel de trucuri sa aveti un pachet de carti normale sau macar cateva la dumneavoastra, ca sa nu rupeti din pachetul cu care veti face celelalte trucuri. Numele trucului este "No-tears Card Wrap" care s-ar traduce ceva de genul "Cartea care se intoarce fara sa se rupa". Una din carti (cea care se intoarce) va trebui indoita pe verticala si una din parti rupta pana la jumatate dupa cum arata in filmulet. Indoiti si cealalta carte, de data acesta pe orizontala dupa care introduceti prima carte in aceasta. Aveti grija insa ca atunci cand o introduceti sa indoiti si partea care este rupta pentru ca efectul sa fie remarcabil. Acum miscati cartea din interior si o sa vedeti efectul. Va trebui sa repetati de cateva ori inainte de a o face cuiva pentru ca sa nu existe greseli. Dupa ce terminati, pentru ca persoana sau persoanele care asista sa nu aibe suspiciuni, puteti rupe ambele carti de la jumatate si astfel dovezile nu vor mai exista iar trucul va fi complet. Succes si astept comentarii din partea voastra.

SAU Amesteca un pachet de carti. uitate rapid la ultima carte si tine-o minte. cere-i prietenei tale sa traga orice carte, sa se uite la ea si s-o memoreze fara ca sa ti-o arate tie.taie.intinde jumatatea de sus a pachetului de carti si cere-i prietenei tale sa puna cartea aleasa deasupra. pune jumatatea de jos a pachetului peste jumatatea de sus. bate cu degetul in carti, intr-un mod misterios. apoi intoarce cartile pe fata una cate una. cand ajungi sa intorci cartea pe care ai vazut-o la fundul pachetului, vei sti ca urmatoarea carte este cea aleasa de prietena ta.

numai trucul asta il stiu (dinr-o carte)

SAU din pachetul de carti ai nevoie de 21 carti de joc.pui pe cineva sa aleaga o carte din ele 21 fara ca tu sa stii ce carte e. apoi tu imparti pe 3 randuri cele 7 carti in mod egal si acea persoana trebuie sa iti spuna in ce rand a vazut ca este carea pe care a ales-o. apoi iei toate randurile punand randul cu cartea respectiva la mijloc.imparti cartile in 3 randuri in mod egal de 3 ori avand grija ca mereu cand iei randurile sa pui randul cu cartea care a fost aleasa de acea persoana la mijloc. apoi dai cartile si a11-a carte este cea aleasa de persoana careia i-ai facut jocul. sper sa fi inteles. Bafta! fundiitsa te roog?

6 răspunsuri:
| PredatoR a răspuns:

Cauta pe youtube.

| Katakimiku explică:

Merci!

| Fujito a răspuns:

Pe youtube gasesti cele mai bune videouri in acest domeniu, sunt explicate ''card tricks'' bafta

| simona_5493 a răspuns:

Cauta pe google "trucuri cu carti de joc"